Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Екскурсії Львовом / Будинок вчених

Будинок вчених

Запрошуємо побувати та дізнатися багато цікавого про одну з найрозкішніших будівель Львова, улюблене місце для весільних фотосесій, проведення балів, симпозіумів, ділових зустрічей. Початок екскурсії о 12:00. Місце збору групи повідомляється учасникам після зголошення на екскурсію.

   Вартість   69 грн


Тривалість: 1 год.


Вартість екскурсії при попередній оплаті: 49 грн/ос. Вартість екскурсії при оплаті перед початком екскурсії – 69 грн/ос. Фото: carabaas.livejournal.com

 

У вартість входить: екскурсійний супровід, вхідний квиток.

10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО БУДИНОК ВЧЕНИХ У ЛЬВОВІ

1. Будинок вчених до 1939 року використовувався як казино.

2. Збудований фірмою «Фельнер і Гельмер» у 1897–1898 роках за проектом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера, автори проекту Одеського оперного театру.

3. Із 1948 року тут діє Львівський Будинок вчених, із яким пов'язано немало подій наукового, громадсько-політичного і творчого життя Львова, області та України.

4. Імпозантний вигляд фасадів будинку витримано у стилі псевдо бароко (необароко). Вишукана елегантність інтер’єрів поєднана з унікальною за сміливістю конструкцією майстерно різьбленої сходової галереї вестибюля. Три діючі каміни створюють неповторне відчуття затишку.

5. Під час Другої світової війни використовується як пункт набору молоді Галичини на каторжні роботи до Німеччини.

6. Раду Будинку вчених очолює ректор Львівської національної академії мистецтв А. А. Бокотей - видатний сучасний художник, академік Академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка.

7. У 1998 році в будинку перебував львівський обласний виборчий штаб кандидата на посаду президента України Леоніда Кучми.

8. 23 вересня 2008 року внесений до переліку памʼяток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

9. Інтер'єри будівлі використовували для кінозйомок, в тому числі для фільму «Д'Артаньян і три мушкетери», саме тут по сходах д'Артаньян піднімався до кардинала для партії в шахи.

10. Найулюбленіше місце для фотографування молодят у Львові.

 


 
 
go top