Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Цікаво знати / Водоспади

Водоспади

 

 Манявський водоспад   

  Манявський водоспад —  водоспад в Українських Карпатах (в масиві Ґорґани), гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташований у  Богородчанському  районі  Івано-Франківської області,  біля  села Маняви.  Сама ж Манява,  відома  своїм давнім монастирем – Скитом Манявським.  Відстань від монастиря  до водоспаду – 6 км, а 3 з них - лісовою стежиною,  якщо йти пішки, а це  чудові краєвиди і свіже повітря , та  можливість відчути всю велич природи.  Отже дістатися до нього  досить важко.  Але місцеві жителі  мають “цікавий транспорт”,  на якому  довезуть до самого водоспаду.

Манявський водоспад - один із  казкових, красивих і загадкових водоспадів Карпат. Про Манявський водоспад впевнено можна сказати відому фразу: “Краще один раз побачити, ніж сто раз почути”.

Водоспад  знаходиться вище Манявського монастиря, у гірській ущелині між стрімчастих скель, в висота гранітних стін каньйону досягає 20 метрів. Сонце  сюди заглядає дуже рідко і ненадовго, тому  біля водоспаду досить прохолодно, навіть у спекотний літній день.   Його висота  близько 20 метрів,  вода з нього спадає декількома каскадами.   Біля підніжжя водоспаду - невелике дрібне озерце,  у якому при бажанні можна було б викупатися.   У старі  часи тут відбувалися язичеські обряди.  І саме близькі до природи язичеські Боги нібито допомагають зберегти молодість.

 

 Водоспад Шипіт

Шипіт (Шипот) - мальовничий водоспад,  в Карпатському регіоні, на північних  схилах гірського  масиву  полонини «Боржава»,   біля підніжжі гори Гемба.  Розташований  у  глибокій ущелині річки Пилипець (притока р.Репинки, басейн Тиси), Міжгірського району Закарпатської області. Відстань  до найближчого населеного пункту, села Пилипець – 5 км.
Шипіт - один з найкрасивіших водоспадів України, оточений  лісом,  прохолодою  і тишею.  Струмені води зриваються з 14-метрової висоти декількома  каскадами . Милуватися каскадами можна будь-якого сезону: взимку річка не замерзає повністю, тому ви маєте змогу побачити, як кришталевий потік зривається зі скель. Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу — пейзаж буде однаково привабливим. Проте найкращий час для зустрічі з Шипотом — навесні, коли на схилах Гемби тануть сніги, наповнюючи потік.

фото Іван Кміть

 Місцеві жителі знають багато легенд, пов’язаних з водоспадом. Одна з  легенд  про водограй,  про шалене кохання  дівчини з заможної родини та бідного хлопця.  Батьки були проти їхнього кохання, тому вони зустрічалися потай, за селом, у місцині біля крутих скель. Матір слідкувала за дочкою, і почувши в темряві шепіт закоханих, почала їх голосно лаяти.  Аж погода раптом зіпсувалася — і пішла  злива  сильним  потоком  — таким потоком, що,  змила  двох закоханих. У темряві годі було їх порятувати. Мати, що стала свідком трагедії, кожного вечора приходила до водоспаду. І кожної ночі у лісовій темряві і шумі водограю їй вчувався  шепіт доньки. Тому і названо водоспад Шипотом. Хоч  більш реалістична  версія  стверджує,  що “шипотом” здалеку видається приголомшливий рев води,  що зривається вниз.

    Шипітський водоспад  давно є входить до більшості туристичних маршрутів Закарпаття  і  Карпатського регіону.  У будь- яку  пору року, Шипіт красивий-по особливому.  Неподалік від водоспаду,  якщо йти до нього повз  село Пилипець, є  сувенірні  лавки та чисельні торговці гарячим вином — взимку,  або прохолодними напоями — влітку.  Та щоб відчути колорит і дух місць,  зробити мандрівку цікавою, замість сучасного транспорту оберіть подорож бричкою — місцеві жителі за скромну плату підвезуть вас до Шипоту на великих санях чи возах, запряжених кіньми.

Водоспад згадується на сторінках літературних творів. Щорічний фестиваль субкультур, який відбувається біля привітних вод ріки  Пилипець, став головним мотивом роману “Трохи пітьми” Любка Дереша. Літні святкування біля Шипоту починаються з першим днем липня і завершуються на Івана Купала.

 

Сріблясті водоспади

 

     

Срібля́сті водоспа́ди (інша назва — Шешорський Гук, Шешорські водоспади) — каскад водоспадів на річці Пістинці (права притока Пруту), у Косівському районі Івано-Франківської області, в межах села Шешори. Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення.

Води Пістині кристально чисті і теплі, незважаючи на те, що це гірська річка, яка бере свій початок на висоті близько 700 метрів.   Прокладаючи свій шлях  між кам’янистими, скельними берегами і нагромадженнями валунів з піщанику на схилах гори Пасічна, вони утворюють цілий каскад природних водоспадів неповторної краси - Сріблясті водоспадами. Це  унікальна природна картина, один з найпопулярніших у всіх Карпатах водоспадних каскадів.

Сріблясті водоспади діляться на групи,  до першої групи відноситься водоспад великий Гук,  Площа Великого Гука становить 0,5 га, а висота близько 5 метрів. До другої - водоспад Малий Гук,  з висотою 3 метри являє собою не менш вражаюче видовище.      Водоспад Великий Шешорський Гук вважається одним з найкрасивіших в Карпатах з кришталево чистою водою..

Долина в районі водоспадів каньйоноподібна, дуже мальовнича. Це улюблене місце відпочинку не лише туристів а й численних жителів Косівського та інших районів, міста Коломиї.  Поетична назва - Сріблясті водоспади, мабуть пов'язана з тим, що на сонці водяні водоспадові бризки виблискують як сріблясті монети.

    Неподалік від водоспадів б’ють мінеральні джерела, де можна подихати  п’янким  гірським  повітрям  і помилуватися чудовими  краєвидами.  Крім споглядання  пейзажів,  можна відвідати туристичну базу і санаторій, де проводяться лікування захворювань ШКТ, нервової і серцево - судинної системи, суглобів. Влітку на багатьох ділянках річки можна скупатися. Це можливість насолодитися красотами селища і в той же час оздоровитися.
Це дуже гарне місце для відпочинку. Прозора чиста вода, плескіт водоспадів, мальовничі краєвиди – залишать незабутні приємні спогади про ваш відпочинок.

 

 Водоспад Скакало

 

Водоспад в Українських Карпатах, у межах Вигорлат-Гутинського вулканічного масиву. Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. 

 

Водоспад Скакало   - розташований в  урочищі Нижнє Грабовище, за 3,5 км від смт Чинадієво, Мукачівського району Закарпатської області,  де бурхливим  потоком зривається з висоти ріка Синявка.  Водоспад Скакало отримав свою назву через те, що його води ніби скачуть по камінню, зриваючись з кам'яної гряди.  Його висота близько 6-7 метрів. Його води величезними потоками стікають вниз, створюючи великий шум.  Навіть величезні валуни не перешкоджають прокладати водоспаду собі шлях.  Однак невелика висота водоспаду  компенсується  його  красою і незвичністю: водний потік, розділившись утворює каскад потічків,  які зриваються ніби скачучи по сходинках вниз.  Дорога до нього пролягає  через річку, і гарний буковий ліс.
Прогулянка  до водоспаду, подарує Вам спокій від суєте міста, допоможе насолодитися  красою природи  і подихати цілющим повітрям  чистого лісу.

 

Водоспад  Пробі́й

 

Пробі́й (інша назва — Яремчанський водоспад) — каскадний водоспад в Українських Карпатах, на річці Прут, у межах міста Яремче Надвірнянського району  Івано-Франківської області.

Пробій — один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м.    Це дуже красиве та цікаве місце - довга ущелина в скелях, по дну якого тече ріка Прут, закінчується порогами і водоспадом.

Водоспад Пробій — популярний туристичний об'єкт, пам'ятка природи. Над водоспадом побудований міст заввишки 20 м, з якого стрибають за гроші найсміливіші місцеві жителі. Нижче водоспаду є розлога і глибока улоговина зі спокійнішою течією,  де влітку купаються відпочивальники та місцеві мешканці.

 Водоспад має перепад висоти 12 м і, будучи могутнім по силі голосу і стихії, справедливо може бути названий українською Ніагарою.

Згідно  історичних даних, висота водоспаду  була утричі вищою! Коли русло ріки готували до сплаву лісу, кілька разів у цьому місці гриміла вибухівка. Русло поглибили, а от водоспад зіщулився…

За легендою, у цих місцях у давні часи любилися хлопець Прут та дівчина Говерла. Батьки, дізнавшись про їхнє кохання, сказали, що ніколи не благословлять їхній шлюб. Дівчина закаменіла з горя – перетворилася на гору. А хлопець так за нею тужив, що з його сліз утворився струмок, і з нього народився стрімкий та бурхливий Прут…

 На Пруті, який має норовистий характер, чимало маленьких водоспадів - біля них легко дихається, а згодом відчуваєш, як усі проблеми та неспокій немов водою змиває…

За водоспадом міститься другий сувенірний ринок Яремчі,  який трохи дешевший за перший, що розташований біля автомобільного моста через Прут.  Над водоспадом розташований знаменитий ресторан "Гуцульщина", а також безліч інших кафе.  

 А ще  від водоспаду бере початок промаркований туристичний маршрут на хребет Явірник.


 
 
go top