Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Цікаво знати / Все для коханої дружини - ТАДЖ МАХАЛ

Все для коханої дружини - ТАДЖ МАХАЛ

 

 

 

 

 

 

Цей казковий мавзолей, світлий і досконалий у всіх відносинах, знаходиться на околиці індійського міста Агри, в 200 км від Делі, столиці країни.

Тадж-Махал називають уособленням любові, пам'ятником красі, мрією і мармурової поемою, і звичайно - перлиною індійської і світової архітектури.

Вони зустрілися, коли їй було 14 років, а він був усього на рік старше, і відразу полюбили один одного. Однак одружитися їм вдалося не відразу, хоча за законами Сходу шлюби в цьому віці були цілком нормальними.

Насамперед, принца одружили на інший, теж принцесі - з політичних міркувань. Звичайно ж, молодий дружині не сподобалося, що її чоловік мріє про іншу, і вона спробувала позбутися своєї суперниці, що не дивно: при дворах королів та імператорів інтриги завжди були звичайною справою.

Незважаючи на те, що в ісламі прийнято багатоженство, закоханим довелося чекати 5 років: так вирішили їх батьки, які чекали сприятливого знака від зірок.

Після весілля принц забув про всі свої дружин (на той час у нього вже був значний гарем), і проводив час тільки з Мумтаз Махал.

Сучасники відзначають, що вона була йому не просто улюбленою дружиною, але також другом і радником у всіх справах, і не залишала чоловіка навіть у військових походах, не боячись труднощів і поневірянь.

За весь час, що подружжю довелося прожити разом, у них народилося 8 синів і 6 дочок, але останніх пологів Мумтаз не пережила. Часті пологи не додають жінкам здоров'я, а 36 років - це не той вік, коли все проходить гладко - навіть у наш час.

Вважається, що це сталося під час одного з військових походів - Мумтаз довелося народжувати в похідному шатрі, і її ослаблений організм не зміг впоратися з інфекцією.

Як би там не було, імператор Джахан сам ледве не помер від горя, і у своєму далеко не похилому віці (він же був усього на рік старше подружжя ) став зовсім сивим, як старезний дід.

Однак він прийняв рішення, яке і зробило їх імена безсмертними: вирішив побудувати для своєї коханої такий прекрасний і піднесений мавзолей, якого ще не бачив світ, і навічно зберегти пам'ять про їх великої любові.

Будівництво тривало 22 роки, і коштувало імперії дуже дорого, але Джахан не зупинявся ні перед чим: він зібрав 20 тисяч робітників, а мармур возили на слонах, яких використовували цілу тисячу, з каменоломні, розташованій за 320 км від міста.

Такий мармур видобували тільки в одному місці: при денному світлі він білий, на сході сонця - рожевий, а при місячному світлі відливає сріблом.

Напівкоштовні камені доставляли з різних країн світу: з Багдада - сердолік, з Тибету - бірюзу, і навіть з Росії везли малахіт - камінь, особливо цінувався на Сході.

Вся історія Тадж-Махала - це історія пристрасті, невтішної скорботи і божественного натхнення - почуттів, завдяки яким було створено це дивовижне, найпрекрасніше творіння - пам'ятник великій любові.


 
 
go top