Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Цікаво знати / Закарпатський край

Закарпатський край

    Закарпаття - одне з найбільш цікавих та унікальних куточків України,   яке цікаве  для туристів у всі пори року.    Взимку “Срібна земля” приваблює своїми чудовими гірськолижними курортами, термальними водами, базами відпочинку,  а в інші сезони - своїми зеленими лісами, чистим повітрям, мінеральними джерелами, надзвичайно величною красою Карпатських гір, полонин і привітністю закарпатських людей. А чи знаєте ви, що закарпатські вина  своїми смаковими властивостям не поступаються найкращим європейським марочним аналогам? Так все ж таки, чим приваблює Закарпаття туристів з усього світу? Вирішувати Вам.

     Закарпатська область    - наймолодша область України, була утворена 22 січня 1946 р.  Розташована на південно-заході України. Єдина в Україні, яка має кордони та контрольно-пропускні пункти одразу з чотирма країнами Європи.  Всі вони входять до складу євросоюзу: Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія. На території області    проживає   близько 70 національностей.    В області проживає найменше населення серед всіх облаcтей України.   Тячівський район  є найбільшим районом України за  чисельністю населенням.  Його населення складає близько 165 тисяч осіб. Проте, за площеюЗакарпаттябільше  40 країн світу, таких як: Андора, Ватикан, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Монако, Сан-Маріно, Бахрейн, Бруней, Катар, Кіпр, Ліван, Сингапур, Гамбія, Ямайка, Багами.

Релігія Закарпаття Майже в кожному населеному пункті  поруч один з одним височіють храми різних конфесій: православні, греко-католицькі, римо-католицькі, реформатські та протестантські.     Станом на квітень 2011 року у Закарпатті  діють 1699 релігійних організацій 37 віросповідань. Крім традиційних течій, є ціла низка малочисельних громад старообрядців, крішнаїтів, буддистів, тощо. Загалом, в області налічується 1310 культових споруд. Ще майже півтисячі будується.   Славиться регіон і своїми монастирями. Їх 60, і вони також належать  різним релігійним течіям.

  Географічний центр Європи знаходиться саме у Закарпатті   в Рахівському районі, поблизу селища Ділове . Про це тут свідчить яскраво виражений кам’яний стовпчик з інформаційним надписом про це.

 

  Село Велика Копаня,   на Виноградівщині є столицею близнюків. В селі, налічується більше шести десятків пар близнюків, хоча населення села складає менше, ніж 4 тисячі жителів.

 

Понад 150 тисяч угорців проживає на території Закарпаття. Це більше 12% всього  

 Найбільш високогірне місто в Україні – Рахів,  розташований на висоті 820 м. над рівнем моря. Рахову належить ще один рекорд - найбільший перепад висоти між вулицями - 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої (1000 м).

 

Найдовший залізничний тунель на Україні був збудований та розташований на відрізку Скотарське – Бескид.  Його довжина складає 1747 м. Цей тунель був споруджений ще в далекому в 1887 році і неодноразово реконструйований.

 

Найвисокогірніший залізничний вокзал України - станція «Бескид». Знаходиться неподалік села Верхній Студений Міжгірського району. Вокзал був збудований на висоті 790 м. над рівнем моря.

  Найбільш сніжний населений пункт – с. Руська Мокра на Закарпатті – стійкий сніговий покрив лежить тут в середньому 110 днів на рік. Це зумовлено специфікою розташуванням села серед гірських хребтів, які суттєво затіняють територію села від прямих сонячних променів.

 

Найбільше гірське озеро – в Україні - Синевир. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і знаходиться в Міжгірському районі. Площа Синевирського озера 7 га, глибина - до 24 м.  В народі та легендах його ще називають "синім оком".

 

  "Долина нарцисів", що біля села Кіреші Хустського району є єдиним місцем в Україні, де в природних умовах ростуть білосніжні нарциси вузьколисті. На вигляд вони дуже нагадують садові, але квітки більші й досягають іноді 10 см у діаметрі. Живописна долина площею 80 га вкрита суцільним килимом квітів і оперезана пологими гірськими схилами, є пам'яткою природи. Цвітуть нарциси один раз на рік, зазвичай в травні місяці, протягом 2-3 тижнів.

 

Липова алея в Ужгороді має довжину 2200 метрів і є найдовшою не лише в Україні ,а й в усій Європі.

 

 "Перлинова печера". _За 2,5 км від Малої Угольки на водорозділі річок Малої та Великої Угольок знаходиться карстова печера, закладена у юрських мармуризованих вапняках і є прикладом дії тріщинуватих вод на слаборозчинні карбонатні породи. Крім сталактитів на стінах утворилися численні кальцитові кульки, які блиском і красою нагадують перлини, звідки й назва.

 

Печера прозорих стін. Поблизу с. Мала Уголька Тячівського р-ну на Закарпатті недалеко від височини Погар розташована карстова печера, закладена у юрських мармуризованих вапняках і створена двома перпендикулярними камерами завдовжки 5 і 20 м. Стіни їх вкриті молочно-білим прозорим кальцитом із зеленуватими натьоками, які нагадують за формою чудові казкові кам'яні квіти. Має наукове та естетичне значення.

 

"Зачарована долина". У верхів'ях струмка Смерекового в Іршавському районі Закарпаття розкинулось напрочуд мальовниче міжгір'я - Зачарована долина, або Смереків Камінь. Численним скелям заввишки 20 м, що складені світло-сірими кальцитами і залягають серед гідротермально змінених вулканічних туфів, вивітрювання надало дивовижного вигляду. Цей державний заказник площею 150 га приваблює багатьох туристів.

 

Річка "Іршавка" спочатку тече на захід, тоді поступово повертає на південь і південний схід, а потім знову поступово на захід, утворюючи велетенську літеру "S".

 

У 1770 р. відбулася офіційна поява картоплi на Закарпаттi. Було видiлено великі площi під картоплю та шовковицю 

 

Солені озера  Ще одна “родзинка” Закарпаття – солені озера. Вони є в Тячівському районі (села Теребля, Нересниця та смт.Солотвино) . Найвідоміше із них – озеро Кунігунда.

 

Цілющі мінеральні джерела     Ніде більше на теренах колишнього СРСР, окрім Закарпаття,  немає такої кількості  джерел унікальних мінеральних вод, яких на сьогоднішній день налічується близько 700.  За хімічним складом і лікувальними властивостями вони не поступаються, а часто навіть перевершують відомі води Кавказу, Польщі та Франції. 
 І не заради примхи мінеральну воду з карпатських джерел поставляли до столу угорських королів, монархів Австро-Угорщини і Франції – правителі держав високо цінували цю воду за її дивовижну силу. А в середині ХIХ сторіччя «Поляна квасова»  за смаком і лікувальними властивостями була визнана кращою в Європі. Як стверджують історики, в Парижі, Нью-Йорку, а згодом і в Токіо її продавали  виключно як дорогий столовий напій у ресторанах, а в аптеках за нею стояли черги!

 

"Скелі закоханих". На околиці с. Костилівка Рахівського району Закарпаття на протилежних берегах Тиси височіють дві обривчасті скелі заввишки до 20 м з хрестами на височинах. Легенда оповідає, що хрести на скелях встановлені в пам'ять про трагічну загибель молодят Івана і Марічку, батьки яких заважали сватанню закоханих. У відчаї Марічка кинулася зі скелі й загинула. Приголомшений лихом Іван пішов слідом, кинувшись зі скелі протилежного берега Тиси.

 

 Найдовшим селом Закарпаття є Нижній Студений, що на Міжгірщині. Його довжина складає близько 18 км.

 

Найбільша кількість різновидів голубців - 25 була зафіксована на гастрономічному фестивалі у селищі Великий Бичків.

Найменший голубець скрутила на фестивалі цієї смачної страви у селі Четово Берегівського району Єва Нодь. Її кулінарний виріб мав лише 2 сантиметри.


 
 
go top