Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Країни / Єгипет

Єгипет

          Країна     древньої  цивілізації,  яка зачаровує своєю  загадковістю   – Єгипет,  розташований  на північному сході Африки та Сінайському півострові в Азії (близько 6% території) та   омивається  двома  морями:  Середземним- на півночі та Червоним- на сході.

Столиця - Каїр. Багата   історія,  східний колорит,  піраміди,  міфи,  мумії,  зелені  оазиси  посеред пустелі– все це  захоплює туристів .

 

ЄГИПЕТ – велика країна Арабського Сходу .

 

-          ЇЇ сусіди (межує): Їзраїль,  Судан , Лівія.

 

-          Біля 96% території займають- пустелі .

 

-          Повсій територіі з Півдня на Північ протікає ріка Ніл.

 

Мова: офіційна - арабська, але завдяки добре розвиненому туризму співробітники готелів володіють декількома  мовами, зокрема: амнглійською. російською , французькою.

Час  - +2  як і в Україні.

Релігія - відіграє центральну роль в житті більшості єгиптян. Більша частина населення (90%) сповідають іслам, інші - християни (копти).

Клімат - на півночі — субтропічний, на іншій території — тропічний. На більшій частині Єгипту клімат тропічний континентальний пустельний з різкими добовими коливаннями температури. У пустелях денні температури можуть досягати 50 °С, а вночі опуститися до 10 °С — 0 °С. Єгипет дуже бідна на опади територія земної кулі. У курортних зонах Шарм-ель- Шейху та Хургади кількість опадів, взагалі, становить лише від 2 до 5 мм на рік (а в деяких районах бездощів'я триває по кілька років).

Температура води в Червоному морі зимою не опускається нихче 20 °С, а літом досягає біля 30°С.

Температур повітря літом-  35-40°С  жара спадає до жовтня, але  море не остигає, тому 2 половина осені найкомфортніша для відпочинку.   Прохололдний сезон починається в грудні. Зимою температура повітря вдень- 20-25°С. а вночі опускається.

       

  Говорячи про визначні пам`ятки Єгипту, майже кожна людина на землі в першу чергу асоціює цю країну  з Великими Пірамідами в Гізі. Комплекс цих найдавніших пірамід перебуває в пригороді Каїра, на південно-заході від його центра, на плато Гізу. Піраміди являють собою величезні кам`яні спорудження, побудовані як гробниці для фараонів Древнього Єгипту.

Найбільша з єгипетських пірамід це піраміда Хеопса, зведена близько 2550 до н.е. Це єдине із семи чудес світу, що збереглося до наших днів. Уважається, що піраміда складається з біля  2,5 мільйонів кам`яних блоків, вагою у середньому 2,5 тонни кожний, а деякі блоки досягають 15 тонн. Її сторони становлять 230 метрів у довжину, а висота її була б 146,6 метра, якби в Середні століття частина її не була розібрана для будівлі інших будівель.   На Плато Гізу також розташовуються   ще  дві   великих піраміди, фараонів Хефрена й Микерина. Недалеко від піраміди Хефрена перебуває одна з найбільших монолітних статуй стародавності й нашого часу - Сфінкс. Він являє собою висічену зі скелі фігуру лежачого лева з головою людини, особа якого, як припускають, носить риси фараона Хефрена. Уважається, що піраміди були побудовані з величезних кам`яних плит, які вирізалися із цільної скелі, оброблялися й підганялися з максимальною точністю. Дотепер є загадкою, як ці плити доставлялися на місце будівництва й піднімалися до місця установки. При наявності навіть сучасної техніки зробити це було б дуже не просто.

 В 2007 році в результаті голосування Єгипетські піраміди в Гізі ввійшли до числа  семи нових чудес світу.Зараз піраміди - це візитна картка Єгипту.

        Сахара   Зараз вздовж рік Ніл  багато доріг  і  безліч  невеликих поселень. У той же час на захід від Нілу розляглася  порожнеча з висохлими скелями  і  хвилеподібними дюнами, які повільно перекочуються по безлюдному й мертвому просторі-  це  Західна пустеля і. Отже, всупереч здоровому глузду, східна частина Сахари називається Західною пустелею   Більша частина її території не просто безлюдна, а практично повністю позбавлена засобів для існування. Проте,  люди в пустелі все-таки і  живуть тут з давніх часів  Острівці зелені посередині бурхливого моря піску називаються Аль-Харга, Дахла, Фарафра, Бахарійя – тут живуть нащадки кочівників-бедуїнів  й Сіва (досить далеко  від Нілу)- .    практично на кордоні  з Лівією, живуть горді й неприступні бербери, які навіть в XXI столітті зуміли зберегти власні традиції й звичаї.

              Каїрський музей  Єгипту .    А Маріет, який прибув в Єгипет  – був  замагнетизований  ним ,  і  почав розкопки в Саккарі. Несподівані відкриття настільки поглинули його і  всі  здобуті  ним артефакти повинні бути збережені  для   нащадків  і таким  чином народилися існуючі  до сьогодні  Служба стародавностей Єгипту й Каїрський музей, які Маріетт очолив в 1858. Перша будівля музею розташовувалася у кварталі Булак, на березі Нілу, у будинку  Маріетта  де і зберігалися   коштовні знахідки, у тому числі й золоті ювелірні  вироби. Для їхнього розміщення було необхідне нова будівля.  Сучасна будівля музею, розташованого в центрі міста на площі Мідан ель-Тахрір, була побудована в 1900 році в неокласичному стилі за проектом французького архітектора Марселя Дюнона. До неї музей переїхав в 1902 році. У саду  цього музею  поховано і Маріетта і  виставлені його  знахідки  - сфінкс Тутмоса III із червоного граніту, обеліск Рамсеса II і інші твори монументального мистецтва.  На двох поверхах, сто п`ятдесят тисяч експонатів і тридцять тисяч предметів у запасниках, що охоплюють п`яти тисячолітню історію Прадавнього Єгипту, - це  Каїрський музей.  Окремий зал присвячений скарбам цариці Хетепхерес, матері фараона Хеопса, що  побудував найзнаменитішу  піраміду.  В окремому залі - колоси фараона-єретика Эхнатона й статуї його дружини Нефертіті.  В окремому залі, де підтримуються спеціальна температура й вологість, зберігаються мумії багатьох відомих фараонів Єгипту. Вони були знайдені в некрополі Курні в 1871 братами Абд ель-расул.

Його колекція унікальна- дух Прадавнього Єгипту витає в стінах Каїрського музею. Тут відчувається велика духовна сила прадавньої цивілізації, любов до своєї країни, феномен несхожого ні на які інші культури держави.

     Коптский музей    в Каїрі -  29 залів,  тут є  різні предмети культури й побуту коптів. Відрізняється оригінальністю інтер`єру старий флігель: стелі розписані єгипетським розписом, на вікнах і різьблені дерев`яні панелі, а у дворі музею надзвичайні фонтанчики. Тут налічується близько 1200 експонатів: стародавні манускрипти й папіруси, дерев`яне панно, тканини й вишивка, більша колекція ікон, фрески й ліпнина, зброя, золоті монети.  Найдивніші  експонати-  коптский псалтир (найдавніший рукопис миру), фреска 5-6 століття, що зображує ангелів несучих Христа, і найцікавіша колекція рукописних шрифтів, а в 2006 році в музеї з`явився дивний експонат 13 аркушів папірусу Євангелія від Іуди.

     Греко-римський музей в Олександрії  охоплює  історичний період, коли єгипетська культура взаємодіяла із західної. Світлі просторі зали розташувалися навколо центрального саду. Більшість експонатів музею походять із Олександрії, а також її околиць, інша частина вивезена з інших грецьких поселень. У центрі залу- величезну статую бика Апіс, яка перебуває неподалік колони Помпея, і вишукану статую добродушного бога Сераписа, її замовили Птолемеи, щоб об`єднати єгипетську й грецьку культури.

 Музей ісламського мистецтва в Єгипті відкритий в 1881 році в Каїрі. На сьогоднішній день це один із  популярних музеїв Єгипту- 60 тисяч експонатів, що розповідають про життя мусульманського народу. Це найбільший музей на Сході такого роду.    Іслам - дуже складна релігія, яка протягом багатьох століть забороняла зображення живих істот. Тому у мусульман дуже гарна розвинена орнаментика.  Тут можна побачити різні надгробки, зброю, монети, гарні прикраси з дорогоцінних каменів, вироби з дерева, найкрасивіші тканини, кераміку, гарні мармурові фонтани, предмети зі скла й металу, килими, манускрипти й, звичайно ж, красиво оздоблені  Корани.  Тут теж є  предмети, привезені з інших країн світу.

Крім основних експонатів у музеї інтерес викликають колекція відомих мініатюр, які були виготовлені ще в 10-12 століттях у фатимидскую епоху. Це говорить про те, що в Єгипту вже в ті часи існувала гарна школа мініатюрної живопису.Під час розкопок в 1932 році знайдено  унікальний настінний розпис, де зображені люди. ідне місце, який знайшов собі  тут  місце.

           Пляжний відпочинок  Для відпочинку є безліч курортів: Хургада, Шарм-Ель-Шейх,   Ель Гуна,  Сафага,  Марса Алам, Дахаб,  Таба,Макаді,  Сома Бей/

      Шарм-ель-Шейх.  Місто розташувалося вздовж узбережжя, умовно утворюючи 5 районів.  Наама Бэй- найбільш відвідуване туристами,  де життя вирує і вдень і вночі. Район прозвали арабським Лас-Вегасом через  модні  клуби  і дискотеки, ароматні кальянни і шумні базари. У цьому неофіційному центрі готелі переважно міського типу з компактною територією і невеликими пляжами з піщаним дном. Район плавно зливається з районом   Хадаба, що динамічно розвивається, і відомий завдяки  розважальному  центру "1001 ніч", аквапарку , дельфінарію. Південніше, у бухті Шарм-ель-Майя, сховалося Старе місто.  Воно відоме своїм колоритним східним базаром "Old Market", де завжди можна купити і сувеніри, пряні спеції і солодкі фрукти. У місцевих готелях відпочивають любителі спокійного сімейного відпочинку, бо  пляжі піщані  з пологим входом ідеально підходять дітям.  У найвіддаленішому від центру міста районі Набк-Бей  розрослися найкомфортабельніші готелі – один  красивіший від  іншого,   Їх головними  критеріями  якості вважаються велика зелена територія і довгі піщані пляжі.  Близькість до коралового рифа визначає вхід в море - переважно облаштований довгими понтонами.  Аналогічні готелі і в сусідньому районі Шаркс Бэй, що знаходиться у безпосередній близькості до аеропорту і шумного центру. Він підходить молодіжній компанії, яка готова танцювати цілу ніч, вивчати місцеві ресторанчики і прокататися на льодовому катку розважального центру Сохо.

     Дахаб. Розташований за 100км. від Шарм-ель-Шейха   - рай для дайверів. Тут створені всі умови для першокласного віндсерфінгу, кайтингу і сноркелінгу.  Завдяки гірським берегам тут є де розгулятися  вітру, і тому в Дахабі прохолодніше ніж  в Шарм-ель-шейху.  Сюди також приїжджають європейські туристи, сім'ї з дітьми і люди, що мріють сховатися від шумних курортів в небагатьох готелях. Занурюватися під воду можливо з самого берега, але дайверів  тягне легендарна Блакитна Діра ("Blue Hole") - підводна печера з вертикальним обривом, оточена кораловими рифами, глибина якої досягає 100 метрів.

     Нувейба. Місто розташоване за 170км. від  Шарм-ель-Шейха. Нувейба оточена крутими гірськими хребтами і довгими піщаними пляжами. Дайверам сподобається різномаїття коралових рифів, що розтягнулися вздовж 30-кілометрової прибережної лінії.  З  Нувейби   можна  відправитися в Ізраїль, Йорданію або до відомих синайских пам'яток: гори Мойсея і монастиря  Святої Катерини .Тут  Затишні готелі  з облаштованими пляжами і гарною територією району  підходять  для спокійного і невибагливого відпочинку, що підійде родинам з дітьми.

    Таба. Знаходиться на кордоні Єгипту  і Ізраїлю за 220км. від Шарм-ель-Шейха - найтихіший куточок Єгипту, як його прийнято називати, оточений пустелею і Синайськими горами з одного  боку і Акабською затокою з іншого. Курорт дуже пишається своєю головною родзинкою – панорамним видом одразу на три країни: Ізраїль, Йорданію і Саудівську Аравію, який  відкривається з будь-якого готелю.  Готелів  в більшості  належить світовим мережам, таким як Hilton, Regency, Marriott, Sofitel, Movenpick, Hyatt і Intercontinental – це  фешенебельні комплекси побудували  недавно і  знаходяться вони  переважно в районі  Таба Хаятс поряд з полями для гольфу. Саме ж місто тихе і невелике, а все життя сконцентроване в готелях,  які притримуються концепції "мінімум шуму і анімації".

     Хургада  Цей курорт уподобали сім'ї з дітьми і люди, які віддають перевагу зручним піщано-гальковим пляжам з пологим входом.  Молодь також знайде для себе в Хургаді відповідні розваги, а дайвери - свою порцію коралів. Велика кількість  готельних комплексів підійде як для бюджетного, так і для розкішного відпочинку.  Місто умовно розділене на старий центр "Дахар", новий центр "Саккала" і "Нову Хургаду",  яке розтягнулося 40-килло­метровим ланцюжком готелів.  У центральній частині курорту знаходиться галаслива зона з дискотеками, торгівельними центрами і місцевими базарами.  

Вулична інфраструктура також процвітає в районах Саккала і Дахар - готелі   переважно економ варіанти, а з пам'яток - центральний мінарет Абдульхасана Ельшазі,  Коптська православна церква Александрії,  акваріум і легендарний палац "Тисяча і одна ніч", східний Діснейленд.   Сюди з'їжджаються туристи зі всіх регіонів узбережжя, щоб подивития на театралізовану виставу про життя Єгипта в епоху великих фараонів, що проходят кожен вечір.  Для любителів підводного плавання є Коралові острови, що знаходяться в годині їзди на катері .  На відміну від Шарм-Ель-Шейха, корали в Хургаді зустрічаються набагато рідше, переважно біля декількох готелів в північній частині курортного містечка. У Хургаді часто зустрічаються шанувальники віндсерфінгу, кайтінгу і снорклінгу, а все завдяки комфортному клімату і сонцю, що світить круглий рік. Навіть у зимові місяці погода в Хургаді трохи тепліша, ніж в Шармі.  А типовий для курорту постійний морський бриз робить перебування приємним на пляжі навіть в спекотні літні місяці.

Ель Гуна. Єгипетська Венеція  за 30км. від Хургади.  Курорт заслужено отримав звання "Перлина Червоного моря", а також рідкісний титул "найдоброзичливішого до довкілля курорту" в Єгипті. Над проектом міста працювали імениті американські і європейські архітектори, завдяки яким курорт отримав міжнародну премію в області архітектури. Природні острови в лагуні Червоного моря заселені  готелями і з'єднали їх один з одним мостами і каналами. Всі будови спеціально витримані в єдиному архітектурному стилі, в їх інтер'єрі домінує східний і середземноморський стилі, а номери оснащені за останнім словом техніки. По каналах курсують човники і відвозять захоплених відпочивальників до моря. Так на місці колишньої пустелі виросли екськлюзів­ні вілли і одні з кращих в країні поля для гольфу. Серцем курорту вважається район Кафр, де кожен знайде для себе все необхідне для відпочинку: ресторани, магазини, дискотеки, кінотеатри, крамниці художників і музеї. Не місто, а казка! І все це вмістилося на якихось 20 островах, створених для любителів тихого і розкішного відпочинку.

Макаді Бей. Розташований за 30км. від Хургади. Курорт рекомендується тим, хто цінує спокій і любить море, водні види спорту і якісний сервіс. Макаді Бей складається з декількох готельних комплексів, що мають в своєму розпорядженні великі зелені території і першокласне обслуговування. Завдяки цьому курорт називають куточком Європи в Єгипті. На відміну від Хургади, тутешні готелі приділяють більше уваги  сервісу,  а тому тут знаходяться виключно 4-5**і комплекси з системою харчування "все включено».  За межами курортного містечка лише море, пустеля і гори. Дискотеки і ресторани знаходяться лише на територіях готелів.  В Макаді Бей збереглися незаймані  коралові рифи, заради яких сюди приїжджають дайвери.

Сома Бей. Розташований за 47км. від Хургади. Головною  його родзинкою вважається відсутність населених пунктів в радіусі 8 км., отже  спокійний відпочинок гарантований, як і сонячна тепла погода 365 днів в році.  Розташований в західній частині Червоного моря   і  клімат в літній період тут переноситься набагато комфортніше, ніж на багатьох інших курортах.  Туристичних комплексів тут небагато, переважно мережеві готелі   4-5*, серд них  Sheraton, Intercontinental і Kempinski.  Ідеально цей курорт підійде для сімей з дітьми. Готелі знаходяться відносно далеко один від одного, на пустинному березі, що дозволяє відпочити від цивілізації і насолодитися чистим повітрям і морем.

Сафага. Розташована за 65км. від Хургади. Барвисті корали і унікальний екологічно чистий пісок  манять туристів, переважно з європейських країн. Повітря і пісок на цьому курорті особливо чисті. Для дайверів буде цікавим місцеві Панорама Риф, Мідл Риф і Абу Кафан, де серед коралових ріифів часто зустрічаються сліди затонулих кораблів і зграї різнокольорових рибок.

 Марса Алам. Розташований за 240км. південніше від Хургади. Його називають  найкращим в Єгипті місцем для дайвінгу,  де під водою зустрічаються рідкісні види морської фауни: дюгонь (родич морських корів) і манта. Мангрові чагарники,  спритні черепашки і кришталево  чиста вода приваблюють  справжніх поціновувачів  підводного плавання.  Захоплююче знайомство з підковоподібним рифом "Дельфінний будиночок"  захопить навіть найвишуканішого дайвера, особливо якщо пощастить зустріти зграї дельфінів.  Досвідченим  дайверам буде цікавий риф Абу Галава, де заховані останки затонулого корабля.  Або ж риф Забаргад, де мешкають унікальні корали зеленого кольору,  риба-крокодил і восьминоги. Тут зустрічаються усі сімейства коралових риб, великі черепахи, а іноді акули, барракуди і скати.

      В Єгипті т можна відпочивати круглий рік -   посеред зими,  можна покупатись в  морі і насолодитись   теплим сонечком. Основними перевагами  вибору  відпочинку в Єгипті  є -  безліч комфортних та різноманітних готелів з добре розвиненою інфраструктурою, більшість з яких має : свої пляжі , багато  спортивних об’єктів та розваг ,   дайвінг – центрів; харчування за системою  – Все включено; простий візовий режим.  Побувавши в цій країні можна насолодитись підводним світом з надзвичайно красивою  флорою і фауною.  Під час  Вашої відпустки  Ви   зможете  оздоровитись,  покупатись  серед  дивних коралів,  зайнятися дайвінгом,  серфінгом,  а ще прийняти участь у морських круїзах,  круїзах по  річці  Ніл,  взяти участь у джип- сафарі.. В Єгипті варто побувати  хоча б раз, і Вам захочеться повернутись туди знову і знову.

         Віза  В'їзд в Єгипет для громадян України є візовим. По прильоту, перед проходженням паспортного контролю, турист зобов'язаний придбати візу біля стійки VISA- 25 дол.  Дана віза дає право на одноразовий в'їзд в країну і безперервне перебування на території Єгипту до 30 днів. На дітей до 12 років, вписаних в паспорт батьків, віза не оплачується, вона оформляється у візу батьків.

Документи, необхідні для отримання візи по прильоту в Єгипет :   1. Закордонний паспорт (що діє не менше шести місяців з дня закінчення запланованого туру).    2. дві чисті сторінки паспорта для візи і штампів          3. туристичний ваучер.


 
 
go top