Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Країни / Грузія

Грузія

Кавказка країна легенд  Грузія ( край Сакартвело)  - займає територію  в Євразії, на східному узбережжі Чорного моря, більша частина на  Південному Кавказі, а менша — на Північному Кавказі.

 

Столиця  м. Тбілісі- одне з найстародавніших міст світу, йому 1500 років, що  наповнене  національним колоритом.

 

Мова: Офіційна мова -Грузинська, а в Абхазькій автономії офіційною мовою також є абхазька.

 

Релігія:     Грузія є стародавньою християнською державою. Також є католицизм, іслам, іудаїзм.

 

У Грузії налічується понад 10 тис. пам'ятників археології, історій, архітектури, мистецтва, є численні історичні документи, рукописи. Ця країна  вражає  суворими гірськими вершинами  де кружляють  орли; гостинністю місцевих жителів;  Алазанською винною  долиною, з виноробними районами Кіндзмараулі, Цінандалі, Гурджаані, Ахашені ; харчевнями старого Тбілісі, «Кіндзмараулі»  або  «Суліко», чи лізгінкою.  Туристи тут п`ють «Боржомі»  гуляють квітуючим  Батумі(ботанічний сад.), ніжаться на чорноморських пляжах.  Кахетія, Боржомі, Тбілісі  - це треба побачити. Люди тут   пишаються своєю культурою і є патріотами  своєї Батьківщини,зберігають традиції і народні свята: ртвелі, відзначають після збору винограду, свято жителів столиці Грузії Тбілісоба, свято Шотаоба на честь Шота Руставелі і ін."Генацвале", – з такими словами Вас будуть зустрічати і відкривати свою душу. Коли  Бог ділив землі між людьми , грузини  були заняті застіллям  з приводу створення світу і прийшовши  сказали: " Вибач,  дорогий, запізнились: ми  пили за твоє здоров`я". Бог подумав   і сказав: "Приберіг  я тут для себе кусочок землі, але  завдячуючи  вашій  прямоті  віддаю її  вам! Земля красива і  її ні з чим не порівняти, тому  люди будуть завжди захоплюватись і  любуватись нею ". Сталось так, як сказав  Всевишній.  Ось вже багато століть  всі милуються  маленькою , але  гордою країною.  Правда, цікава  легенда? Але скільки їх ще прийдеться почути побувавши у Грузії –  і не порахуєш.

Дуже популярна грузинська кухня, адже тут по-особливому ставляться  до ритуалу приготування  страв. Найулюбленіші страви - саціві, мцваді (шашлик), лобіо, пхалі… Грузинську кухню важко уявити без виробів з тіста:  хінкалі і хачапурі, тут великий асортимент  вин, що і принесли Грузії світову славу.

 В країні розвинений туризм: біля 300 гірських, приморських кліматичних, бальнеологічних і грязьових курортів. Є Тбіліський природний національний парк. Численні приморські кліматичні курорти - Гагра, Піцунда, Новий Афон, Кобулеті і ін., бальнеологічні, - Цхалтубо, Набеглаві, Саїрме і ін., бальнеокліматичні - Боржомі, Авадхара, Джава і ін., гірськокліматичні - Амбастумані,  Бакуріані, Бахмаро, Гудаурі,  де сніг лежить до кінця травня…

Цікава країна і  природними пам'ятниками: озера Ріца, Палеостомі,  Алеткел,  Плато Динозаврів в районі Кутаїсі і гігантський печерний комплекс в районі Н. Афона.   Курорти та  Регіони    Батумі    Аджарія    Ціхісдзірі    Сарпі    Чакві    Кваріаті    Кобулеті      Бакуріані    Горі    Гудаурі    Казбегі   с   Тбілісі    Телаві Мцхета….

 

Мцхета - святе місце для грузинів і паломників, архітектурно-історичний музей-заповідник внесений в список насліддя ЮНЕСКО  – древня столиця Грузії  яке  називають "Другим Єрусалимом" це резиденція  грузинських католиків – глав грузинської  церкви… Сюди принесла благу вість свята  Ніно Каппадокійска і зберігається одна з святинь – Хітон Господній; собор Светіцховелі  і живописний монастыр Джварі.

 

Собор Алаверді - святиня Кахетії й один із найзнаменитіших середньовічних храмів у Грузії, споруджений на початку XI століття і є одним із найвищих споруд свого часу. Храм був споруджений на місці маленької церкви Святого Георгія. І донині храм величають Собором Святого Георгія.

Собор неодноразово руйнувався загарбниками. Постійні реставрації дещо змінили первісний вигляд собору.     Собор являє собою архітектурний ансамбль, оточений фортечною стіною. В ансамбль входять середньовічна трапезна, дзвіниця й огорожа, літній палац. Головна будівля собору прямокутного плану. Розписів у храмі майже немає, стіни сірого відтінку, але сам простір вражає. Біля собору Алаверді розміщені поховання кахетинських царів, але зараз проходи туди перекриті археологами.

Батумські фонтани і скульптура «Любов»   

Гордістю найкрасивішого грузинського міста на узбережжі  Черного моря ― Батумі ―унікальний музикальний  фонтан з 3-метровою  голографічною установкою,  признаний  одним з найкращих  в Європі.  Яскраві вогні,  дивні  узори  і  музика створюють  іллюзію «танцю води».

Особливе  місце  в Батуми займає символ вічного руху, єдносіті і  любові ― 8-метрова  скульптура, що рухається «Любов». це 2 фігури : чоловіка  і жінки  зі сталі, що тягнуться назустріч один одному і стають одним цілим.

 

 Уплісцихе - печерне місцто- фортеця розташоване на лівому березі річки Кури, 15 км від Горі.  Побудоване в дохристиянські часи. Вважається, що це місто було процвітаючим культурним, політичним релігійним центром. Розквіт міста припав на період з 9 по 11 століття (пізніше він був завойований монголами). Входить до числа пам’яток Грузії, як унікальний пам’ятник історії.

 Хертвісі  Фортеці Хертвісі були збудовані в період між 10 і 14 століттями. За  легендою, цариця Тамара організувала конкурс на кращі вежі.  2 суперники   майстер і його учень, який перевершив майстра, і той з  горя вискочив на край башти і пронизав себе ножем. Два тунелі в східній частині фортеці ведуть до річки – один для передач, інший – для водопостачання.

 

Батумі «глибока гавань» -  столиця Аджарії, на Пд-східному  узбережжі Чорного моря. Велике портове місто- основные морські ворота Грузії. В приморській зоні є санаторно-лікувальні установи. Діють гірські  курорти.

Боржомі  на пд-сх. Грузії, в ущелині р.Кури,  810-850 м. над рівнем моря, курорт оточений  ггірськими  масивами із  хвойними і широколистяними лісами, защище від  сильних  атмосферних впливів і перепадів  температур, з особливими природними умовами: щедрим  солнцем, чистим гірським  повітрям , помірною  температурою як влітку так і взимку ; є каменисті  ванни, що свідчить про цілющі властивості  мінеральної води.. Тут лікують хвороби кишково- шлункового тракту, печінки і жовчний протоків,порушення обмінних процесів.  Сезон – вксь рік . Неподалік БОРЖОМІ  курорти Цагвері, Цемі, Лікані, Патара-Цемі і лікувальні місцевості Ахалдаба, Даба, Двірі, Маджарцхалі, Мзета-Мзе, Тба, Цінубані, Ціхіджварі.

 

Курорт Кобулеті - Аджарія на самому березі Чорного моря на высоті 3-4 м. над  рівнем моря з теплим  і вологим кліматом.є ідеальним для відпочинку і  таласотерапії.

Гріголеті – один із відомих курортів з ідеальним кліматом на території якого знаходиться  Гріголетське озеро. З  одного  боку омивається Чорним морем, а з іншого його прикрашають гори. Більшість території покрита багатовіковим  сосновим  лісом. Тут гарні пляжі з  магним  піском. Курорт популярний су руд бажаючих полікуватися і серед молоді.

Урекі- приморський курорт на узбережжі Чорного моря, в районі Озургеті, між Батумі і Поті. Багаті дари природи - море, сонце, мілкий «бархатистий» пісок має  магнітні властивості -  для активного відпочинку і лікування.

Чакві-  зелений невеликий курорт,  на Черноморському  побережжі Аджарии поряд з  відомими курортами - Зелений мис і  Ціхісдзірі. Тут розвинена  чайна культура- чайні плантації, плантації  Японських мандаринів і бамбуку.

 За бажанням  відпочивальників  можна  замовити екскурсії  по історичних місцях , а враховуючи близість до Туреччини,  можна  відвідати і курорти  Середземного моря, де є  основні турецькі курорти.  Про Грузію можна писати безкінечно і відпочивати тут  можна протягом  цілого року  і Ви отримаєте задоволення і незабутні враження.


 
 
go top