Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Країни / Індія

Індія

  

    Одна з найдревніших цивілізацій у світі - Індія (історія понад 5000 років)- яка оточена  океаном, що називається в честь неї  Індійским, за форою нагадує серце. Під час відвідин  Індії захоплює подих від  величних гір і древніх чудових храмів,бо  це  водночас і  скарбниця дивовижної культури та мистецтва.  Країна розташована в Південній Азії  на півострові Індостан і  має площу більше ніж 3 млн. кв.км,    та  омивається на заході водами Аравійського моря і Бенгальської затоки на сході.  Межує з Бангладешем, Бірмою, Бутаном, Китаєм, Непалом і Пакистаном. Країні також належить ряд островів. На території країни протікають дві великі річки: Інд і Ганг.   Індійці першими навчилися вирощувати рис, бавовняний і цукровий очерет, подарували світові шахи і десяткову систему числення. Країна є батьківщиною декількох релігій і відомих філософських систем.    Столиця — Нью-Делі.

    Час взимку випереджає   український на 3,5 години, влітку на 2,5 години.

  Населення: близько 1,2 млрд. осіб(за даними 2009р.). Індія є другою найбільш густонаселеною та багатонаціональною державою, з розмаїттям етнічних племінних групп. Приблизно 72% населення складають індо-аріїйці, 25% дравіди, які в основному мешкають у південній частині Індії.
Офіційнійними  мовами: в Індії  є дві  державні мови: хінді та англійська. На хінді при цьому говорить менше половини населення країни.


    Релігія: індуїсти- 80 %, мусульмани-13 %,християни-2 % ,інші віросповідання 0,02%.

Релігія - чотири великі релігії світу (індуїзм, буддизм, джайнізм та сікхізм) походять із Індії. 80,5% є індуістами. Решта населення відноситься до релігійних груп: мусульман (13,4%), християн (2,3%), сикхів (1,9%), буддистів (0,8%), джайністів (0,4%), євреїв, зороастрійців, та послідовників бахаїзму та інші.

Перед тим як зайти в храми, мечеті завжди треба знімати взуття. В храмах треба знаходитися з покритою головою в мечетях жінки мають закривати голови і плечі, а також бути у довгому одязі. Не треба брати у храми будь-які вироби зі шкіри.

До Індії має  пряме відношення Аюрведа-  "наука життя" - традиційна система індійської ведичної медицини, яка представляє собою науку про повсякденне життя в гармонії з природою і її законами. Людина вважається  унікальним творінням космічної енергії зі своєю власною конституцією, яка створюється в момент зародження. Аюрведа дає рекомендації по способу  життя, по харчуванню, розслабленню,  навчає вправ для дихання, медитації, а також пропонує великий вибір програм очищення і омолодження організму. Як правило, всі програми розраховані на 21 день - курс, за бажанням  його можна  зменшити  на курс до 7-ми чи 14-ти днів.

    Клімат в країні  мусонний . Індія знаходиться в зоні субтропіків, тому клімат схильний до сезонних коливань. Три сезони: холодно-сухий- з жовтня по березень (вважається кращим часом для відвідування), жарко-сухий - з квітня по червень і жарко-вологий- з липня по вересень. Кращий час для подорожі по Індії залежить від місця, куди ви прямуєте. Клімат в Індії дуже різноманітний. Коли в Гоа тільки відкривається пляжний сезон (листопад), в Гімалаях вже лежить сніг. З іншого боку, липень - серпень, коли на півдні Індії дуже спекотно і волого, найкращий час для подорожі по Ладаху (району, який лежить на Тибетському нагір'ї за великим Гімалайським Хребтом).  У гірських районах температура повітря і погода сильно залежать від висоти над рівнем моря. У Південну і Центральну Індію, рекомендується їхати в сезон з липня по вересень (дощі, волого, тепло + 25-30 * С) і з жовтня по березень (сухо, прохолодно + 20-25 * С), поганий сезон з березня по червень (дуже жарко, сухо + 35-45 * С).Температура повітря літом +24 - +33, взимку +21 - +32. Таким чином, найбільш сприятливий клімат для відпочинку жовтень-травень.

   Шопінг Вироби з срібла, сувеніри з сандалового дерева, бронзи, кашмірські  коври, шалі з шовку, індійський чай - все це можна купити  в Індії . 

   Кухня : Рослинна їжа – основа харчування . Рис, кукурудза, дал, горох, чечевиця і  бобові, а також  палянички з низьких сортів муки (чапаті) і овочі  – невідємна частина  індійської  кухні.  Больша частина населення не споживає  м`яса, винятком є мусульмани,  які їдять страви з баранини, козлятини, птиці.  Строго заборонено релігійними законами і  звичаями  їсти  м`ясо корови  і взагалі  мясо великої  рогатої  худоби.  Перевага  надається  блюдам з риби (особливо  прісноводної), а також стравам з   кальмарів,  омарів, креветок і устриць.   Національній  кухні характерне використання великої  кількості часнику і перцю,  найпопулярніша приправа  в Індії - каррі,  з ним готують багато соусів, до їх складу теж входять червоний і чорний  перець, кориця, гвоздика, імбир, горіхи, мята, гірчиця,  майонез, петрушка, кріп, часник, шафран, цибуля ,помідори и інші,  Особливо популярні  соуси:   гострий соус анчар, з фруктів зі  спеціями, червоний  гострий соус масала. Дуже популярний в Індії -  чай,   його п`ють з  гарячим молоком.

     Визначні місця   Тадж Махал - величезний мавзолей з білого мармуру, розташований на півночі Індії в місті Агра. Він був зведений за наказом імператора монголів Шах-Джахана, і є перлиною мусульманського мистецтва й головною визначною пам`яткою Індії.  Тадж-Махал знаходиться  на правом березі  Ямуни у величезному саду площею близько 17 га з фонтанами й басейном. Це споруда з 4 мінаретами, розташованими по кутах, увінчаніий  білим мармуровим куполом  висотою 74 м.У наш час Тадж-Махал визнаний одним із семи нових чудес світу  й носить це почесне звання поряд з такими шедеврами древньої архітектури як римський Колізей в  Італії.  Популярність Тадж-Махала безсумнівно пов`язана з історією його будівництва. Імператор   Шах-Джахана, для того, щоб увічнити пам`ять про кохану дружину Мумтаз-махав, що вмерла в 1631 році при пологах, наказав побудувати похоронну мечеть. Будівництво, почате в 1632 році, було завершено в 1648 році. Для будівництва   було задіяно   20 000 майстрів і ремісників з різних країн, що працювали  під керівництвом архітектора імператора, яким був Устад Ахмад Лахаури. Матеріали для будівництва привозилися з усією Індії й Центральної Азії. Дорогоцінні камені для інкрустації привозилися з Багдада, Єгипту, Росії, Китаю, Афганістану, Цейлону й Персії. Зараз Тадж-Махал являє собою   приклад моголольской архітектури, що увібрала в себе сполучення елементів і стилів перського, азіатського й ісламського будівельного мистецтва. Краса Тадж-Махала проявляється у всій своїй величі на світанку й у місячну ніч. Це пов`язане з тим, що білий при денному світлі мармур здобуває рожевий відтінок  у променях висхідного сонця. А у світлі місяця він здається сріблистим. Вислови з Корану прикрашають головні ворота. Будівлю оточує симетричний парк. Штучні канали перед Тадж-Махалом відображають м'які контури і акуратні форми «повітряного» монумента. Усередині мавзолею, оточені мереживною мармуровою огорожею, стоять надгробки імператора та його коханої. Тут вічно панує напівтемрява і тишу порушує лиш тихе шелестіння ніг кількох мільйонів туристів, які щорічно відвідують це одне з найгарніших визначних місць Індії. Найгарніша історія про любов увіковічена у перлині мусульманського мистецтва — чудовому Тадж-Махалі.

 

    Найвище із визначних місць Індії — мінарет Кутуб Мінар в м. Делі. Тут височіють такі основні визначні місця Індії, як стародавній зразок афганської архітектури — мінарет Кутуб Мінар, типово індійський Червоний форт, «палац-корабель» Джахаз-Махал, велика п'ятнична мечеть Джама Масджид, відносно нові храм Бахаї (більш відомий, як храм Лотоса) і храм Лакшмі Нараян, 42-метрова меморіальна арка Ворота Індії та Будинок Парламенту і т. ін. Усіх архітектурних чудес Олд-Делі і Нью-Делі (місто складається з двох частин) не перелічити.   Найвища кам'яна башта Індії — мінарет Кутуб Мінар досягає заввишки понад 70 метрів. Він був побудований під час мусульманського правління (XII cт.) і чудово зберігся до сьогодні. Різьблені балкони і чудова оздоба виглядають так, ніби роботу над ними завершили зовсім недавно.

 

Сучасний індуїстський храм на честь  бога Крішни і його дружини, богині щастя і благополуччя Лакшмі, легко відрізнити за його яскраво-рожевим кольором і величезною кількості башточок. Храм Лакшмі Нараян був зведений із білого та рожевого мармуру в 1938 році.

 

     Ще одне незвичайне визначне місце Індії — обсерваторія під відкритим небом Джантар Мантар. Король Джай Сінґх захоплювався астрономією, тому і побудував обсерваторію в безпосередній близькості від Міського Палацу, де й мешкала правляча родина. Найбільший у світі сонячний годинник показує час із точністю до секунди. Величезні за масштабами будови, що здаються сучасникам незрозумілими, насправді є надточними астрономічними і астрологічними приладами. Завдяки їм можна визначити відстань   до зірок і планет, визначити координати Полярної зірки і усіх знаків зодіаку і т. ін.

Неможливо обійти увагою могутній форт Амбер, який вражає своїми палацами, а точніше, мармуровими колонами, хитромудрим різьбленням на стінах, акуратними фресками із кольорового скла. І звичайно ж, вражає Шиш Махал — зал, прикрашений сотнями або навіть тисячами маленьких дзеркал, які врізані в стіни і стелю.

 

     Палац Вітрів у Джайпурі.   І нарешті, рожеве місто Джайпур. Місто було створено махараджею Савай Джай Сінґхом за єдиним архітектурним планом в XVIII ст. Тут розташовані найрозкішніші та найвишуканіші визначні місця Індії. Палац Вітрів, або Хава Махал, був побудований для наложниць махараджі Палі Пратап Сінґха і схожий на рожеву мрію. Легке мереживо гратчастих балконів, перегорож і незліченної кількості віконниць роблять цей палац несхожим ні на одну іншу архітектурну будову.

 

   Печери Аджанти, мабуть, одна із самих найвідоміших визначних пам`яток Індії. 29 буддійських храмів, що беруть свій початок ще із другого сторіччя до н.е., включені в список спадщини ЮНЕСКО. Це унікальне місце, де кожний клаптик землі просочений духом стародавності.  Печери, які знаходяться  уздовж ріки Вагора, мають форму підкови. Печери використовували ченці  для молитов і як монастирі.  Сьогодні печери з`єднані терасою, але в старовину  в кожну печеру був окремий вхід. Тут зберігаються  шедеври  буддійського мистецтва, неймовірної  краси фрески і  статуї  із зображенням  значимих  і повсякденних  сцен з життя Будди.  Найкрасивішими  дивними печерами є перші дві-  фасади  печер  прикрашений складними різьбленими фігурами й сценами з життя Будди.  Археологи  та   історики і сьогодні досліджують печери-  донині  не зрозуміло, як древні художники малювали в напівтемряві  і де брали фарби .  Як раніше сказано, печерний живопис розповідає нам про життя всіх прошарків  індійського суспільства від представника знатного роду до злиденного індійця. Простій люд, Боги, рослинність, тварини з`являються перед нами навіть у  найвіддаленіших куточках  печер,  які  розповідають про свою багатовікову історію, співають і танцюють, запрошують на свято, ведуть за собою ...   

    Особливо популярний відпочинок  в ГОА- найменший індійський штат, розміщений на заході країни, на узбережі  океану -  столиця Панаджі- невелике сучасне місто.  10 км від Панаджі лежить Старий Гоа, заснований Аділ Шахом на початку XVI століття. З приходом Альфонсо де Альбукерки Старий Гоа став столицею Португальської Колонії. Португальці навертали  місцевих жителів до  католицької віри,  і всі індуїські храми були зруйновані. Найвідомішою з споруд того часу є Базиліка Бом Ісуса і катедральний собор Святої Катерини ( діючі). Базиліка побудована в XVI столітті; тут, в багато прикрашеній труні, зберігаються останки Святого Франциска Ксав'єра. Катедральний собор відомий своїми п'ятьма дзвонами, один з яких, «Золотий Колокол», найбільший в Гоа і один з кращих в світі.    

   Гоа - найбільш розвинений в усіх відношеннях морський курорт країни, сюди можна добратися на літаку з Мумбаї ( Бомбея ). Берегова лінія Гоа розташована таким чином, що сонце постійно вигріває  вологі піщані пляжі. Пляжі Вагатор, Анджуна, Бага, Калангут і Кандолім тягнуться безперервною лінією. Також пляжі знаходяться в Мірамаре і Колве. Найпопулярніші види водних розваг в Гоа - парасейлинг, плавання на яхтах, віндсерфінг та дайвінг. Тут вам нададуть все необхідне обладнання для цих занять. Крім того, ви зможете підібрати будь-який доступний для себе вид житла недалеко від пляжів: від розкішних курортних готелів до недорогих кімнат.  Золоті пляжі на берегах Аравійського моря, багатюща природа вологих тропіків, стародавні пам'ятники, змішання стилів, культур і рас роблять Гоа зовсім несхожим на звичайний образ Індії. М'який клімат (середня температура +25-+27° протягом усього року) і короткий період мусонів в червні-серпні сприяють відпочинку цілий рік.

Відпочиває тут кожного року понад 125тис. туристів. Особливо популярний відпочинок серед європейців. На ГОА чудові пляжі, які прогтягнулися на сотні кілометрів,  тут  недороге житло і відпочинок тут досить бюжжетний. Пляжі всі муніципальні, всі готелі знаходяться на відстані від 200м. від моря і далі.ГОА умовно поділяється на північну і південну частину.

   Північний ГОА. Має  готелі для туристів з будь-яким рівнем доходу,  тут активне нічне життя (постійно проходять шумні вечірки)  проводять тут і  фестивалі. Поруч з готелями багато кафе, ресторанів, магазинів, дискотек.  Найівнічніша  частина  вважається територією культури «хіпі», саме  тут  вони відпочивають як  кому заманеться.  Тому вважається, що  північний Гоа підходить для молоді яка любить активно та шумно відпочивати, при цьому не претендуючи на розкіш.

   Південний ГОА. Чудове місце для пляжного відпочинку, з казково білосніжними  пляжами,  прозорі води  океану, і величезні пальми.  Майже всі готелі класу «люкс»  знаходяться саме у південному ГОА, майже всі вони з наявністю  SPA-процедур. . Це місце  ідеально підходить для спокійного відпочинку. Отож,  південний ГОА підходить для більш заможних клієнтів, а також тих людей які бажають відпочивати без зайвого  галасу,  подалі від дискотек та метушні. А ще  цей регіон підходить для відпочинку сімей  з дітьми, оскільки у більшості готелів створені всі умови  саме для  сімейного відпочинку.

   Курорт Керала вважається    найчистішим і мальовничим штатом, його більшц частину займають заповідники - один з найвідоміших  - Періяр, Він займає велику площу, більше 700кв.км., тут знаходчться мальовничі Голубі гори  і непрохідні тропічні ліси . В селі Кумараком на безлічі маленьких островів озера Вембанад знаходиться пташиний заповідник. Туди можна попливти на екскурсію  на лодці.  

 

   Міри  безпеки    Рекомендується  профілактика малярії. Прививки є не обовязковими . Категорично  не рекомендують  пити сиру  воду,а лише мінеральну воду в  пластикових  пляшках, ретельгл мити  руки з милом ,  овочі і фрукти  теж краще мити  мінеральною  водою.  В отелях  бажано користуватися   сейфом.

   Віза. термін виглтлвлення туристичної візи  – 4-5 робочих днів, закордонний паспорт повинен бути дійсний ще 6 і більше місяців з дати подання  заяви.

 Багато туристів ,що побували в Індії  хотіли б повернутися сюди ще хоча б раз.

 

 

 

 

 


 
 
go top