Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Країни / Ізраїль

Ізраїль

               Ізраїль. Маленька країна,  в південно-західній Азії, що розташувалася вузенькою полоскою на південно-східному узбережжі Середземного моря.  Ізраїль вважається однією з найрозвиненіших країн південно-західної Азії.  На півночі межує з  Ліваном і Сирією, на сході  –  з Іорданією, на пд.-зх.  –  з Єгиптом  і на самому півдні має вихід до  Червоного моря. В країні є  гори  –  на кордоні  з Ліваном і Сирією ;  великі  озера (велике унікальне солене озеро – Мертве море, розташоване в найглибшій  на планеті  впадині Гхор прісне озеро Кінерет);  пустеля Негев; велика  ріка  Ближнього Сходу  –  Іордан.  В країні  строго дотримуються   релігійних   традицій. Основна релігія- іудаїзм. Багато і тих, хто сповідує іслам. За традиціями субота («шабат») починається з заходу сонця в пятницю і закінчується з заходом  сонця в суботу. В цей період  магазини,  ресторани, деякі  кінотеатри і інші громадські місця  закриті, не працює громадський  транспорт.  В цей  день слід утриматись від  куріння в громадських  місцях – це сприймають як образу.

                Клімат - різноманітний : від  помірного  до тропічного, з багатьма  сонячними днями. З грудня до травня  дощовий  зимовий  сезон, решта — сухий літній період.  На узбережжі — вологе  літо і мяка зима, в гірських районах — сухе літо і зимою відносно холодно.  В Іорданській долині — жарке сухе літо і мяка зима, в Негеві — клімат напівпустель. Купальний сезон в Ізраїлі весь рік : літом  в Середземному  морі і Галілейському озері (Кінерет), а зимою — в Мёртвому  і Червоному  морях.  Найжаркіші  місяці на Мертвому  морі і  Ейлаті (Червоне море) — червень, липень і серпень. Середня температура повітря+38°C /води +30°C.

                 Час  Різниці в часі з Києвом нема  .

                 Транспорт   В країні зручно  подорожувати  на автобусах і  поїздах, які регулярно ходять.  В Єрусалимі ходить трамвай . Всюди є кондиціонери. Таксі (єдиний вид транспорту, що працює  по суботах і в свята) коштує біля  3 ILS за км, плюс 5 ILS за посадку. Є туристичні таксі з гідами.

                 Готелі в  Ізраїлі не мають  «зірковості »,а класифікуються  за  «класами ». Тут багато  різних готелів . Міські готелі  4*, як правило, не мають  басейнів,  категорії «5» басейни найчастіше є. Харчування  всюди добре, але в«пятірках», меню найбагатше. Практично всюди  приймають кредитні картки, є банкомаи.  В готелях і великих магазинах, можна розрахуватися  доларами, але  решту  можуть видати і в  шекелях.                 

             Шопінг  Базари закривають  з  настанням  темноти. Торгові точки  мусульман, закриті по пятницях, а християн — по неділях. Ізраїль відомий ювелірними  виробами особливо  діамантами і золотими прикрасами. Тут можна купити недорогі  і якісні  вина, східні  спеції і пряності, а також косметичні засоби  на основі мінералів Мертвого моря. Найпопулярніші  марки — Ahava, Sea of Spa, Hlavin, Dead Sea Premier.  В бутиках при клініках Мертвого моря можна  придбати  лікарські препарати.

             Кухня  Ізраїля — тут багато ресторанів: китайських, російських, французьких, індійських, мароканських  і ін. Меню  на івриті і на англійській. Порції великі , але і недорогі.  В м`ясних стравах багато  спецій і зелені.  Варто спробувати  «м`ясо по-еврейськи» і «меорав іерушалми» — блюдо з 4 видів курячого мяса, з овочевих страв  салати, хумус, «фалафель» (жарені   в олії горохово-фасолеві шарики),  холодний суп з буряка , картопляні деруни і  жарені  кабачки.  Найкошерніші  десерти: «гоголь-моголь», печені яблука, блінчики, пряники з  миндалем.  Основні  обмеження  кошерноЇ  кухні: страви  зі  свинини і молока.

   То чому потрібно вибрати Ізраїль:

  • Надзвичайно  насичені екскурсійні програми:  багато історичних пам`яток і  св`ятинь різних  релігій .
  • Оздоровлення і  високоякісне лікування на  Мертвому  морі.
  • Весь рік купальний  сезон: з квітня по жовтень  в Середземному морі,  протягом всього року  в Мертвому і  Червоному морях.
  • Переліт з Києва  триває – 3 год.
  • Відсутність мовного барєру : приблизно чверть населення  Ізраїля – російськомовна
  • Громадянам  України  дозволено  безвізовий  в`їзд на термін до 90 днів протягом  півроку.

 

        Екскурсії і пам’ятки: Назарет — св’ященне місто  християнського світу , місто  дитинства Христа. Тут знаходиться  францисканський храм Благовіщення,  живописна православна церква Архангела Гаврииїла на місці фонтану  Діви Марії , національний парк Сепфоріс (батьківський  дім Діви  Марії ),  залишки  римських  резервуарів,  де за  переказами, Ісус перетворив  воду в вино, а  також  древньоримське  іудейське  м.Ціппорі з фортецею  хрестоносців і багатьма археологічними розкопками.

              Вефлиєм  - місто, де народився Ісус.  Головна пам`ятка -  храм Різдва  Христового на Ясельній площі з гротом (яслами) Христа, келією  і могилою Св`ятого Іероніма.

            Хайфа, третє за розміром  місто і великий морський порт Ізраїля,  на схилах гори Кармель. Там знаходиться католицький  монастир  Ордена кармелітів,  Велика синагога Хайфи, печера Іллі-пророка і Храм бахаітів  з відомими  Персидськими садами і гробницею  Ель-Баха.

Головні памятки Акко «зібрані» в старому  місті -  це цитадель, старі  стіни ,  середньовічні  міські  ворота, сторожева  башня Бурдж-ель-Султан, мечеть Аль-Джазара, монастир  Св. Франциска, «Місто хрестоносців» (цитадель ордена Святого Іоанна), споруда  турецьких бань з экспозицією міського  музею, караван-сарай Хан-ель-Умдан,  башня.

            Вся територія   Кейсарії  входить  в однойменний  національний парк,там : найстарший  театр  на території Ізраїля , розвалини «Палацу на рифі», амфітеатр царя Ірода, укріплене місто-порт арабського періоду,  руіни храмового комплексу.

              Місто  трьох релігій (християн, мусульман і іудеїв) – Єрусалим зі : Стіною  Плачу, Храмом  Гробу Господнього,  Мечеттю Аль-Акса,  Мечеттю Купол Скали, Віа Долороса,  Собором  Святого Якова,  Башнею Давида і іншими  буде дуже цікаво  побачити піж час подорожі.  В місті   знаходяться  резиденції і  заклади влади.  Місто поділяється на Нове і  Старе  місто- це серце  Єрусалиму,воно  поділяється на 4 квартали : «Єврейський», «Вірменський», «Християнський» і «Мусульманський». Найцікавіші  в місті Музей країн біблії, музей Рокфеллера, Музей ісламського мистецтва, музей Мандельбаума, Музей музичних інструментів,  музей Мішканот-а-Розім (бедуінського побуту), Вірменський музей,  Музей природничих  наук,  дім-музей Тіхо, Музей ісламу на Храмовій горі, археологічний музей Уолі, музей «Останній  день», Музей старого ішува (єврейської общини), Музей податків , Музей сторожевого поста в домі Туржемана, Музей фунікулера і музей-студія ремесел старовини  імені Ейн-Яель.

           Місто Акелоне,  одне з найстарших міст на планеті — йому більше 5 т.  років. Ще один цікавий  факт: чверть місцевих  жителів — вихідці з колишнього  СРСР. Це одне з найзеленіших міст в Ізраїлі. Туристична зона міста      тягнеться на 12 км вздовж морського узбережжя, тут  піщані  коси утворюють  три живописні лагуни.   В Афрідарі  безліч  ресторанів, кафе, барів і зелених парків.  В Мігдалі можна організувати чудовий  шопінг, в багатьох  магазинах Тут багато   ресторанів, кафе і пабів, що працюють  цілодобово.  Раніше цей  район був  арабським  селом  Мадждал (Majdal),  тому тут багато старих  будов і  лачуг.  Район  Дюни — на півдні міста , поблизу індустріальної  зони,  де збереглися  дикі і  дуже  живописні піщані  дюни, а також  звірі,  яких не зустрінеш  в ізраїльських містах.  В місті 3 торгових центри.  Giron —  найстарший, маленький і непопулярний, недалеко від нього концертний зал  і  ратуша.  Huzot недалеко  району Мігдал –найбільший в  Ашкелоні, тут є навіть  кінотеатр.   Lev -в бідних окраїнах курорту Shimshon,  має  і прості  магазини , і ринок,  що працює  кожного  вівторка.  В місті є  національгий парк  Леумі,  на березі  Середземного моря. Там  є     колонади  часів  Царя Ірода, римський амфітеатр,  де і дотепер   виступають  музиканти, статуя  богині  перемоги  Ніки. В Афрідарі є печера з древніми гробницями, а в Барнеа — развалини Візантійської церкви і мозаїка 5 ст..

                  Герцлія (Herzliya) — місто-курорт на Середземному  морі, між Тель-Авівом (12 км) і Нетанією. Останнім часом місто стало другим за розміром  фінансовим  центром  Ізраїлю, своєрідною  «Силіконовою долиною» країни.  Приморський район  міста  — Герцлія-Пітуах, «поселення  мілліонерів». Саме тут  є чудовий  шестикілометровий пляж, шикарна  набережна  з багатьма готелями  і  ресторанами .  В місті  є велика  гавань для яхт і  аеродром  для невеликих   літаків. Міжнародною  популярністю користується  Герцлійський медичний центр,  на набережній в районі готелів.  Спеціалісти центру займаються складними захворюваннями  серцево-судинної  системи, хребта і шкіри. Тут є музей сучасного  мистецтва, де  можна  побачити  сучасні  роботи  ізраїльських і міжнародних художників.  Кожного  року музей має  чотири цикли виставок.  Музуй  Beit Rishonim (Музей Засновників),  присвячений  першим  рокам колонії  Герцлія. Тут можна знайти  статуї  жителів Герцлії, археологічні  знахідки   міста  Аполлонія. В археологічному  музеї в Кфар-Сабе можна побачити  фотографії  і  малюнки, карти  і  інші матеріали  з історії регіону з часу  появи древньої  людини  і до турецького періоду.  Мозаїчна підлога  є в церкві 6 ст.  Неподалік міста цікаві руїни Махміша — поселення періоду  з  ханаанейського по елліністичний період.  На півночі є  розвалини порту і укрепленого міста  хрестоносців Арсура.   

                    Мертве Море, знаходиться  в Іудейській пустині, найнижча точка   нашої планети ( 421 м. ниже рівня моря). Воно існувало вже більше  5,000 років, що    утворилося  на східно-африканському  розломі,  на кордоні  Ізраїлю  з  Іорданією.  Море  унікальне за  лікувальними властивостями, завдяки   воді,  солі  і морській грязі,  що  потрібні  при  лікуванні  таких хвороб  як: алергія, псоріаз, шкіряні  захворювання.  Вода Мертвого Моря  покращує  кровообіг  і обмінні процеси,  заспокоює  нервову систему,  очищує  шкіру  від  відмерлих кліток,   сповільнює старіння  шкіри і   підвищує  її еластичність.   Купання в морі  не  потребує ніяких зусиль , можна просто  лежати  на воді,  читати  або дивитись в небо,  всі мязи  тіла розслабляються.  Вода  Мертвого моря багата на мінерали,  повітря  насичене  лікувальними  парами  брому  ,  грязі на дні моря,  гарячі сірчані  джерела,  сонячне проміння не  обпалює  шкіру,  на сонці можна знаходитись біля 8 год. в день.  Мертве море -  популярний  оздоровчий  курорт в усьому  світі. На  Мертвому морі — більше десяти пляжів переважно - громадських в райнах  Ейн-Бокек  і  Хамей-Зохара.  Активний відпочинок можна провести в  цвітучому  оазисі  Ейн-Геді,  біля  прісноводних джерел.  В морі  можна купатися   два (максимум три) рази в день і не більше ніж по  20 хвилин, при попаданні на слизові вода викликає  сильне печіння, тому слід берегти очі, рот, ніс, не ниряти  і після купання приймати душ.  Всі готелі на  курорті — поряд з  морем.  При нихх є  оздоровчі центри. Готелі не 1 лінії ,  мають безкоштовні  шатл-баси  до пляжу. Все готелі  мають  власні  пляжі  з безкоштовними   парасольками і лежаками .

                 Нетанія —  сучасне місто  з променадами, фонтанами, торговими  центрами ,  кафе і святами під відкритим небом.  Приваблює  молодь «тусовочними»  закладами: клубами,  барами, дискотеками,  ресторанами і кафе на березі моря  і  помірними цінами. Готелі переважно  3-4 «зірки», але обслуговування  досить  пристойне.  В Нетанії   11км. пляжної  лінії  і 8 пляжів  з рятувальними  станціями.   Всі  з чистими  душовими кабінками ,  шезлонгами, фонтанами з питною водою, з волейбольними і баскетбольними  площадками.  Купальний сезон починається в травні   і закінчується в жовтні , але центральний  пляж «Сироніт»  відкритий весь рік.  Готелі — від  розкішного  до скромного,  але   рівень їх нижче ніж в  Тель-Авіві.  Практично  всі вони  на побережжі, в декількох хвилинах  ходьби  від центру  міста. В  місті багато  музеїв — Бейт-Хагдудім, Пнінат-Шівтеа-Ісраель, Музей археології  природи і  мистецтва,  галерея. Варто відвідати  Центр єменського фольклору. Активні розваги: віндсерфінг, парусний спорт, рибна  ловля, дельтапланеризм, кінний спорт і ін...   На площі  Кікар відбуваються  концерти , вечори фольклору  і  розважальні програми.  В Нетанії є  школа верхової їзди,  фітнес-центри, тенісні корти, боулінг, площадки для сквошу, катання на джипах і картінг.  А оздоровитися  можна на цілющих джерелах  Хамей-Гааш.

                 Тель-Авів (і прилеглий до нього старий порт Яффо) — великий економічений і культурний центр,знаходиться недалеко від міжнародного  аеропорту і служить важливим  транспортним  вузлом Ізраїля.  Тут дуже багато барів. В січні- лютому, коли  в Нетанії сезон уже закінчився , Тель-Авів продовжує  тусоватись,  приваблюючи  туристів з цілого  світу. В Тель-Авіві  багато об’єктів для розміщення  від  бюджетних кемпінгів і хостелів до шикарних 5*готелів. Велика їх частина  в центрі міста, і вздовж  лінії пляжу. Шопінг: магазини Тель-Авива,«Блошиний» ринок в древньому  портовому місті  Яффа (або  Яффо) — для тих,хто шукає щось  дешеве. (деякі  з речей шо є в фірмових магазинах можна купити за копійки). Ринок Кармель в Єменськом кварталі — найбільший базар  під відкритим небом на Ближньому  Сходіі багатьма магазинами . Музеї: Тель-Авівський музей мистецтв , музей Ерец-Ісраель, Музей єврейської діаспори. Цікавий  Палац незалежності, де в   1948 році  було проголошено державу  Ізраїль.  Місто Яффо є  частиною Тель-Авіва — згадується в легендах і переказах: тут  Ной побудував   ковчег,  Персей визволив  Андромеду і  відправився в доргу  пророк Іона, тут було видіння  апостолу Петру і воскресла праведниця Тавіфа. Міста злилися в лдтн мегаполіс   зараз  є великою  туристичним   і художнім  центром  з  багатьма  ресторанами, галереями, майстернями, салонами і  археологічними розкопками. Нічне життя  починається після 10год. вечора і кипить  до світанку. Тут багато дискотек — на набережній південного  Тель-Авіва, на вулиці Аленбі і в  порту Яффо.  В парку  «Меймадьон» все можливі  види  водних атракціонів і спеціальне  «дитяче   місто ».

             Хайфа — велике мсто -  промисловий  і  культурний центр і ще  і порове місто- морські ворота Палестини. Га вершині гори Кармель є  торгові  комплекси  і центри розваг і престижні готелі. Приморська  полоса включає в себе  великмй  порт Ізраїля і пляжі. Є пляжі з променадом з  кафе і ресторанами, інші  — «дикі», але доглянуті. Цікаво побачити Бахайські  сади  і усипальниця Баба, що внесені в список Всесвітнього насліддя ЮНЕСКО; Є могила Іллі-пророка, на вершині гор Кармель. Є декілька музеїв .                                                                                                                                                                               Ейлат — зона безмитної торгівлі, престижний круглорічний  курорт з  розвиненою   з інфраструктурою  і хорошою готельгою  базою.  Тут є ще й морський заповідник  з багатьма  коралами і багатою  флорою і фауною.  Ейлат має 12 км  пляжів, всі  хороші  з  лежаками, зонтами . Курорт  ділиться на дві  частини — Північний  берег – піщані і галькові пляжі і Кораловий пляж. Популярний   пляж Мігдалор- затишний, з  безкоштовними  лежаками і кріслами.  Кораловий риф   підходить зовсім близько до  берега,  а дно каменисте,  і вода завжди  чиста.  Прямо на пляжі  бар.  Готелі Ейлата різного класу, багато  тематичних готелів, стилізованих, наприклад  під східні  замки, тайське село  аба поселення   в тропічному  лісі. На першій  лінії 5* готелі  пристосовані  для сімейного відпочинку зі  спа, відкриті  басейни, дитячі  клуби, ресторани, магазини, тенісні корти, і навіть футбольні поля. Є центр  з дикими  пернатими , парк Тімна,  місто-некрополь Петра, камяні  рудники, перший  в світі  підводний комплекс — парк «Підводна обсерваторія», древня  фортеця  Масада, монастир Св. Катерини, заповідник Хайбар, парк атракціонів «Місто  Царів» курорт пропонує активні водні види спорту і  сафарі на джипах і верблюдах в пустелі Негев,   морськие круїз- вдень і вночі, «Риф дельфіна » —  поплавати  з  дельфінами.  Насичене і активне нічне життя.

              Віза: Для виїзду  в Ізраїль з  туристичною  ціллю або  для лікування  віза не потрібна. При  цьому  знаходитися на території  країни  90 днів.  В країні  рекомендують  мати при  собі документи, що раніше вимагалтся   для оформлення візи  в посольстві:  авіабілети ; страхівку;  підтвердження про бронювання  готелю  (ваучер );   для віїзду на лікування лист з  клініки,  довідку українських лікарів. 


 
 
go top