Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Країни / Польща

Польща

            Сьогодні Польща  – невелика, розвинута країна в центрі Європи, зі своїм укладом життя, старовинною архітектурою та древніми містами. Складається з 16 воєводств. Воєводства, в свою чергу, діляться на 308 повітів, які розділені на 2489 гмін, включаючи 65 міст, що мають статус міських повіті. Історичне минуле  залишило слід у повсякденному житті поляків, у мистецтві та традиціях. Польща менжує з Росією, Білорусією, Литвою, Україною, Словаччиною, Чехією, Німеччиноюю. Історія залишила свій слід  у повсякденному житті поляків, у мистецтві та традиціях.  На півночі країну омиває Балтійське море . На території Польщі 8 пам`яток, які входять до Переліку світового культурної спадщини ЮНЕСКО:

- Старе місто у Варшаві, яке було відновлене після практично повного зруйнування під час второї світової війни;

- королівський Кріків;

- величезне підземне місто Соляні копальні Велічки( 7 поверхів);

- замок хрестоносців у Мальброці;

Туристичні маршрути в Польщі  поєднують спілкування з природою та  екскурсії памятками  історії та культури: середньовічними замками, палацами в стилі бароко, резиденціями магнатів, храмами, сакральними об’єктами .

Багатими на музеї, пам'ятки історії та архітектури є інші польські міста — Білосток, Вроцлав, Ґданськ, Ґлівіце, Ґнезно, Ланьцут, Лодзь, Люблін, Мальборк, Пшемисль (Перемишль), Познань, Торунь, Хелм, Ченстохова.

 

    Варшава   Щорічно Варшаву відвідує декілька мільйонів осіб. У місті близько тисячі історичних пам'яток. Велику популярність має відбудоване після війни Старе місто з готичними костелами, фортифікаційними спорудами, фасадами ренесансних і барокових будинків. Символом польської державності є королівський замок, споруда в стилі бароко з готичними фрагментами і фасадом у стилі рококо з боку Вісли. У цьому місті народився і виріс Фредерік Шопен. Після смерті серце Шопена повернулося на Батьківщину і замуровано в лівій колоні костьолу Святого Хреста.

Звичайне знайомство зі Старим містом туристи починають із Замкової площі, де й розташований Королівський палац. У центрі площі височіє колона, присвячена королю Сигізмунду. Найкрасивіший вид на Замкову площу відкривається з башти Костелу св. Анни. Від Замкової площі туристи буквально «пірнають» в гущу Старого міста й рухаються до ще однієї відомої площі – Ринок. Це одне із найпожвавленіших та найхарактерніших місць сучасної Варшави, улюблене місце для прогулянок як городян, так і туристів. 

А життя на Ринковій площі вирує: багато вуличних музикантів та художників, безліч сувенірних крамничок, невеликих галерей і все це оточують ніби іграшкові будиночки. До речі, кожна з чотирьох сторін площі й навіть кожен будиночок мають свою назву.
Одна з найкрасивіших будівель – так званий Будинок під левом. Саме його часто зображують на листівках Варшави...

             У Кракові  — на горбі Вавель: капела-ротонда Діви Марії , королівський замок Вавель  із кафедральним собором, усипальницею останніх королів династії Яґеллонів і великих поляків — Адама Міцкевича, Тадеуша Косцюшка, Юліуша Словацького та ін.; у Старому місті — ансамбль пл. Ринок, руїни міських мурів із Флоріанською брамою,  св. Анни.    Згідно з легендою виникнення міста Краків пов'язане із смертю дракона, кістки якого дотепер зберігаються в Королівському замку. Головним туристичним об'єктом міста є Королівська дорога. Площа Матейки, на ній є пам'ятник королю В. Ягелло, костел св. Флоріна (XIV ст.). Барбакан (1499) - бастіон, який був частиною міських укріплень і призначався для обстрілу з флангів ворожих військ, що наближалися до міських стін. На даний час у літній період Барбакан використовується для театральних чи естрадних постановок. Ринкова площа - одна з найбільших ринкових площ у старій Європі (4 тис. м2), до неї сходяться всі вулиці Старого міста. Маріацький костел (1257) - головна святиня середньовічного Кракова, у XIV ст. перебудована споруда набула готичного стилю. Велика вежа костелу має висоту 81 м.

      Познань   Історичний центр Познані - це Старе місто з його Ринковою площею, будівлею Ратуші, увінчаною гордим орлом, під яким розташувалася башта з годинником, і фонтаном Прозерпіни навпроти. Там же знаходяться Королівський палац і Палац Горки, церква францисканців і церква святого Станіслава і Діви Марії, де проходять концерти органної музики.

У Познані проводяться не тільки промислові виставки, але й проходять культурні події. Наприклад, весняні концерти «Познаньська музична весна», театральний фестиваль «Мальта» і фестиваль сучасного танцю. 

     Гданськ  Гданськ в даний час є головним портом Польщі та одним з найбільших міст країни. Крім цього в Гданську розвинена наука, культура і туристична галузь. Це місто протягом тисячоліття було ключовою ланкою в ланцюзі товарообміну між європейськими країнами.

Гданськ багатий своїми культурними цінностями. Однією з головних визначних пам’яток Гданська є Золоті ворота. Через них можна потрапити на Королівський тракт. У місті тракт продовжується Длугою вулицею з будинками колись найбагатших купців.

Красивим пам’ятником архітектури Гданська є Золотий будинок. Деякі частини його фасаду покриті тонким шаром справжнього золота. Головна вулиця міста впирається в стару ринкову площу.

Інша найбільша вулиця Гданська, Маріацька веде до одного з найбільших готичних костелів в Європі, Храму Пресвятої Діви Марії XVI століття. У ньому знаходиться велика колекція статуй і картин в стилі бароко, а також найбільший у Польщі астрономічний годинник.

Навпроти костелу розташовується фонтан Нептуна. Сьогодні це символ Гданська, а його бурштинову копію можна побачити в якості місцевого сувеніру. У Гданську бурштинове виробництво розвивається вже багато століть, і не без причини місто називають світовою столицею бурштину.

 У Гданську варто відвідати міську ратушу, побудовану у готичному стилі і Старе місто.

       Про історію середньовічної Польщі, розповість м.Торунь- залишки замку тевтонських лицарів 13 ст., особняки у готичному стилі, ратуші 13-14 ст.

Центром католиків є м. Ченстохів-  монастир Ясна Гура, де знаходиться святиня – Чудотворна ікона Богоматері Ченстохівської.

Тут є багато Національних  парків:  Бабйогурський, Біловезький (охоплює західну частину Біловезької пущі), Бещадський, Велькопольський, Волінський, Ґочапський, Кампіноський, Карконоше, Ойцувський, Пекінський, Розточанський, Свентокшиський, Словінський, Татшанський

        Велічка   Приблизно в 10 кілометрах від Кракова, у Величці, знаходиться відома Соляна шахта 14 століття, яка внесена до переліку світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Копальня являє собою коридори і галереї на семи підземних рівнях на глибині від 57 м до 198 м загальною довжиною понад 200 км

Копальня солі у Величці є сьогодні не тільки музеєм, а й пам’яткою неповторної підземної архітектури і скульптурного мистецтва, медичним центром, концертним і спортивним палацом, лекторієм, має навіть підземне поштове відділення (єдине у світі). Парк динозаврів - це відмінне місце для проведення часу з сім'єю. Тут на гарну розвагу може розраховувати будь-який відвідувач, незалежно від віку. У парку можна не лише отримати інформацію про життя динозаврів, пізнати історію створення світу, побачити мінеральні утворення, але й прекросно розважитися.

       Популярні гірськолижні курорти в Татрах і Судетах (центр — Закопане), піщані пляжі Балтики.

Курорти: Устрики Дольні –лижна станція в польських Карпатах.  Місто з чотирьох сторін оточене горами, а на трьох з них є лижні траси. На горах Громадзин і Ляворта знаходяться 8 канатних доріг з трасами різного рівня складності.

      Закопане  в Татрах – один з найкращих  гірськолижних курортів. На півдні Польщі, біля підніжжя єдиних в країні гір альпійського стилю, лежить Закопане, "зимова столиця" Польщі. Найвисокогірніше місто в Польщі (750-1100 м над рівнем моря) розташоване у вузькій улоговині між Татрами і гірським ланцюгом Губалувка. Сніг тут лежить з грудня до кінця квітня, гарна природа, різні  і добре оснащенні лижні траси, кав’ярні і ресторанчики, готелі і пансіонати з високим рівнем обслуговування.  В Закопане м’який клімат, чиста вода  мінеральних джерел, гірське повітря ідеально підходять для лікування хвороб органів дихання, алергії.  Тут  знаходиться  Татранський Національний  парк з найбільшим районом для катання в Закопане – гора Каспарови  Верх,  відкритий басейн, який працює цілий рік, з водою з геотермального джерела, і закриті басейни. Ввечері відкриваються численні дискотеки і нічні клуби.

      Бялка Татранська - це прекрасне селище і, в той же час, гірськолижний курорт, який знаходиться над річкою Бялка, що в Польщі. Необхідно відзначити, що взимку в Бялці можна прогулюватися на бігових лижах, а також займатися гірськолижним спортом.Гірськолижні траси, які тут розташовуються, відрізняються ідеальним станом. Неповторний вид на Татри і Горяни з найближчих вершин притягають увагу відпочиваючих до різних екскурсій, пішохідних прогулянок і прогулянок на велосипедах. Варто відзначити, що відпочинок в Бялці є дуже різноманітним.    

    Національна кухня  подібна до  української й російської кухонь. Тут  популярні салати зі свіжих, квашених і солоних овочів, заправлених майонезом, сметаною або кислим молоком, м'ясні, рибні продукти й птиця, до яких на гарнір подають різні овочі. Часто готують фаршировані яйця,  а також гостру закуску із сиру, у яку додають  зелень, перець, сіль. Перші страви - найчастіше борщі та супи-пюре з картоплі. Замість хліба подають гарячу картоплю. Улюблені страви  – страви із флячків ( по-варшавськи,  в соусі, суп з рубцем). А найулюбленіший десерт поляків – це пироги і тістечка. Кухня відома  смачним хлібом і ковбасою.
 
    Клімат: Польща розташована в зоні помірного клімату. У верхній частині Судет і Карпат спостерігаються ознаки гірського клімату. Влітку середня температура становить +17 ° С на узбережжі до 19,3 ° С у Нижній Сілезії і в безпосередній близькості від Тарнов. Середньорічна температура коливається від понад 9 ° С в безпосередній близькості від Вроцлава, Лігниці і Зелена Гура до 6 ° С в регіоні Сувалки.
Річна кількість опадів становить близько 600 мм, низька близько 500 мм відзначена на Куяви, пов'язана з розташуванням цієї місцевості великої кількості озер, а за винятком найвищих гірських місцевостей, було відзначено в середній частині узбережжя і на Сілезькій височини - близько 750-800 мм опадів на рік. Вегетаційний період триває в середньому 180-190 днів на північному сході країни і до 235 днів в районі Вроцлава.
Число днів зі сніговим покривом змінюється і збільшується в міру пересування на схід країни. На Щецинський низовини, Любушськоє землях і Нижньої Сілезії сніговий покрив лежить менше 40 днів в році, в центрі Польщі близько 60 днів, а в районі Сувалки більше 100 днів. Спекотні дні з максимальною температурою вище 25 ° С спостерігаються рідко в період з квітня по вересень, іноді в жовтні.

    Покупки:  Більшість сувенірів, які пропонуються тут туристам відрізняються особливим національним колоритом: будь то різьблена маска з дерева, що зображає обличчя з типовими польськими рисами особи (наприклад, ніс «картоплею») або болеславская кераміка, чимось нагадує нашу «гжель», але зовсім інше.
Незвичайні сувеніри з Польщі можна привезти дітям. У багатьох сувенірних кіосках ви знайдете набори, які сприяють пошуку гномів. До складу такого набору входять: тапочки на м'якій підошві (для безшумного наближення до виявленого гному), лупа (для детального огляду чарівного чоловічка), а також особлива лікувальна мазь (для зняття болю з натрудженої від довгих пошуків гномів спини). Для друзів привезіть сувеніри з Польщі у вигляді колекції національних алкогольних напоїв. Сувеніри з Польщі настільки різноманітні й цікаві, що вам важко буде зробити вибір і не купити всього підряд потроху. Вдалих вам покупок!

 Для громадян України необхідно отримати візу для відвідин Польщі.

 


 
 
go top