Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Країни / Туніс

Туніс

        Туніс – найменша за площею арабська держава Північної Африки на узбережжі Середземного моря.      Столиця -  м. Туніс.

Межує  з Лівією і  Алжиром.  Ця країна багатої історії, чого лише варті її міста:  Дуга, Карфаген, Сбейтла і Ель-Джем, тут залишили слід французи, римляни, османи і фінікійці,  що позначилося  і   на  культурі  країни. Дотепер  французькі винороби співпрацюють з  туніськими. 

 

 Національний день: 20 березня; День незалежності

 Релігія: Іслам


Мови: Aрабська (офіційна)
, французька

 

Час:   Відстає від київського на 2 години влітку і на 1 годину взимку.

 

Клімат: Субтропічний середземноморський на півночі і вздовж узбережжя, на півдні і у внутрішніх районах - тропічний пустельний.

Середня температура в січні на півночі +10 С, на півдні +21 С, липня - +26 й +33 С відповідно. Опадів (в основному - у вигляді дощу) випадає від 100 мм. на півдні і до 1500 мм. у рік у гірських районах, хоча деякі пустельні області взагалі не отримують опадів протягом багатьох років підряд.    Літня жара на узбережжі пом'якшується морським бризом, тому суб'єктивно здається трохи прохолодніше, ніж є насправді. У пустельних районах вночі нерідко бувають заморозки навіть навесні і восени, хоча вдень температура в цей період може досягати +25-27 С.

 

Кращий час для відвідування країни - вересень-листопад і березень-червень.

 

Щоб урізноманітнити відпочинок Вам запоропонують  :  відправитися в Сахару і подивитися на побут пустельних жителів; з  історичних екскурсій -  подорож до руїн Карфагена - античного міста .  У  Тунісі  найнижчий  показник  злочинності у світі,  що свідчить про надзвичайно спокійну обстановку  і викликає довіру до місцевого населення.

     

   Курорти Тунісу відомі своїм бурхливим нічним життям, великою кількістю визначних пам'яток, центрами таласотерапії і сучасними готелями. Курорти Тунісу -  прекрасні  піщані пляжі,  розвинена  інфраструктура і можливості як  для пляжного,  так  і для активного відпочинку. Туніс здивуює Вас   природою: кораловий  риф в Середземному морі, хвойні ліси Алтайських гір, неповторний ландшафт і середземноморське повітря. Оздоровчі курорти  асоціюються з центрами таласотерапії --  вид оздоровлення за допомогою моря дуже популярний  на  африканських берегах. Лікувальні і оздоровчі тури на курорти Тунісу - є «родзинкою» туристичної країни.  Найкращі курорти: Тунісу  Джерба          Хаммамет

             Туніс зберіг  східний шарм-  галасливий , привітний і жвавий з  химерним  поєднанням європейської цивілізації і арабської Африки. Сучасні дзеркально-скляні будівлі, Медіна, центральні бульвари. Головні пам'ятки Тунісу - велика мечеть Зітуна,  фортеця, турецькі лазні, музей Бардо.  Центр  Тунісу - Медіна , середньовічне місто з базарами, мечетями і лавочками та сучасними кварталами.  Мечеть Оливи - духовний центр Медіни памятка мусульманського  зодчества. Відомий Бельведер», де зібрані різноманітні представники африканської флори,  парку – зокрема гантські фікуси довжиною 20-25 м., відома  алебастрова альтанка Кубба - пам'ятка стародавньої арабської архітектури.Міський  побут Тунісу - кав'ярні та ресторанчики, тому  можна  смачно і швидко поїсти. Тут продають і соковиті кебаби, і шорбу, і курку з вареними огірками і пахучими приправами, і, звичайно, знаменитий брик.

   

   Хаммамет -   старий і найзеленіший курорт в Тунісі з розкішними  садами. Міські будівлі не перевищують висоту кипарисів. Засований  п'ять століть  тому. Тут є  мальовничий будиночок  Себастіана,  де  проводять   Міжнародний  фестиваль мистецтв. Хаммамет знаменитий жасміновими і оливковими гаями, апельсиновими і лимонними садами, розкішними зеленими парками, центрами таласотерапії і, звичайно, чудовими широкими пляжами.  У  Хаммаметі  найбільша  кількість готелів, більшість з яких мають на своїй території власні центри таласотерапії, Тут є все, що потрібно туристу - готелі з хорошим сервісом, які працюють за системою « Все включено» , шопінг , бари, а також знаменита «вулиця дискотек» в Південному Хаммаметі і дискотеки як Oasis , Calipso , Havana , Latina , El Pacha . У Хаммаметі  є  аквапарк - розділений на три комплекси - два дорослих і один дитячий, є парки атракціонів і казино;  прекрасний зоопарк Фрігія парк де звірі знаходяться в великих вольєрах а не в  клітках.

      

  Монастир    ділить на дві частини: курорт і центр міста. Курорт знаходиться ближче до Суссу . Це рідне місто першого президента незалежного Тунісу - Хабіба Бургіба,тому  тут  широкі проспекти, красиві площі, конгрес-зали, чудова набережна і мальовничий порт для яхт. Майже всі готелі  мають зелену територію з  барами  і ресторананами. Чекає також  тут: гольф, верхова їзда і підводне плавання. Сусс. Це третє за величиною, після Тунісу і Сфакса, місто .

   

     Махдія вважається найпівденніший  курорт Тунісу, безкінечні просторі пляжі з тонким перламутровим піском і кришиалево-чистою водою, море з лагідним прибоємі найгарнішим узбережжям Тунісу. По всьому узбережжі  туристична  зона з сучасним комфортними готелями,  що сприяє безтурботному  і затишному  відпочинку, в спокійній  атмосфері.  Це – колишнє  рибацьке селище.  Тому обов'язково, будучи тут, спробуйте морепродукти - вони тут незрівнянні.  

       

  Джерба –  це  як окрема країна з  древніми  традиціями і жарким через  близькість  Сахари кліматом.  Джербу називають "середземноморським Таїті". Захоплюють туристів чудові  пляжі- острови, прозора вода, лабиринти вулиць з  білими  куполами  старовинних  будинків. Готелів тут  не так багато , в основному  це 4* і 5*.Море тут найчистіше , тому тут займаються  дайвінгом  і  рибалкою.

               

  Слід згадати  Ель Кантауї– новий модний  курорт з  красивою морскою гаванню, яхтами, ресторанами  і сучасними готелями. Порт Эль Кантауї  бкв  задуманий, як винятково туристичне місто. Цей  курорт   був і  залишається престижним для  повноцінного і  розкішного відпочинку. Підходить для  пляжного відпочинку  в тишині і спокої.  Білосніжні  готелі Порт Эль Кантауї,  пропонують високий рівень сервісу. На пляжі  багато водних  розваг:  віндсерфінг, підводне плавання, водні лижі .Прохолдний морський бриз,  аромат  морепродуктов, що коптять повсюди , прогулянки і затишні  прибережні подарують вам море насолоди і задоволення.

 

Памятки Тунісу

 

Музей Бардо

Один з найвизначніших музеїв країни - скарбничка  археологічних знахідок,  з історією північно-африканського народу, домівка однієї з найбільших у світі колекцій римської мозаїки. Музей розташований у палаці, який колись був резиденцією беїв династії Хусейнітів і правили країною у XVIII та XIX ст.ст. Тут є  колекція археологічних знахідок, з часів  римського, карфагенського, ранньохристиянського та ісламського періодів. У музеї є окремі секції присвячені основним розділам історії Тунісу, включаючи пунічний, грецький, карфагенський, християнський та ісламський періоди, кожна з яких нагадує про забутий часом світ.

 

Національний Музей Карфагену

 Національний Музей Карфагенуі, розташований на пагорбі Бірса, в якому  знаходиться захоплююча колекція експонатів пунічного та римського періодів: саркофаги з мармуру,  знаряддя щоденної праці та предмети побуту. Витончені колекції коштовностей а також різноманітні рідкісні пунічні маски – це найцікавіша частина з представлених  експонатів.

 

Археологічний Парк (Parc Archeologique) Карфагену, що розташований за купальнями, був заснований у 1953-му році. Характерні риси планування цього житлового кварталу колишнього римського міста, що  вулиці, перетинаються під прямим кутом. Парк відображає довгу історію Карфагену: пунічні могили шостого та п’ятого сторіч до н.е., пятинефну Базиліку Дуіме (Basilica of Douimes) шостого сторіччя н.е., та підземну погребальну каплицю Святої Моніки (Chapelle Sainte-Monique) 7 ст. збудовану для Астерія і перенесену сюди з початкового місця. У одній із численних аспид Школи (щось на зразок клубу чи місця для зустрічей) знаходиться збережена у хорошому стані пізньоримська мозаїка, на якій зображено підготовку до однієї з імператорських церемоній. У північно-східній частині Археологічного Парку, на місці, яке раніше займав Палац Беїв XIX сторіччя, під охороною знаходиться Президентський Палац.

 

Керкуан

 Керкуан –  надзвичайне місце, занесене до Списку Всесвітнього Спадку ЮНЕСКО, де можна  дізнатись про пунічну цивілізацію, першу визначну цивілізацію Західного Середземномор’я. Це була дивовижна цивілізація, що походить із Середнього Сходу, знахлдилась  у Африці і створила імперію, що простягалася до Сардинії та Іспанії. У Керкуані можна побачити залишки цілого стародавнього міста а також ознайомитись з плануванням  міст з характерним для Карфагенської імперії – прямокутними  квартали, що розділені  широкими вулицями, внутрішніми  двориками  в оточені будинків,  у кожному з яких є ванна кімната із сидячою ванною.

 

Дугга та Булла Регія

 Дугга та Булла Регія – це міста нумідійського походження. Вони обидва вважаються одними з найяскравіших представників римсько-африканської цивілізації – оригінальної та яскравої цивілізації, за якої виникли численні міста, яка започаткувала свій власний архітектурний стиль а також мальовниче мистецтво мозаїки. Гості міста Дугга, можуть ознайомитись із лівійсько-пунічним мавзолеєм, театром, монументальними арками, храмами, тепловими ваннами та деякими будівлями, які збереглись у надзвичайно хорошому стані, в той час як у Булла Регії знаходиться колекція римських будинків з підвальними приміщеннями, а також збережені у хорошому стані класичні термальні ванни.

 

Музей Традиційних Мистецтв та Звичаїв

 Музей Традиційних Мистецтв та Звичаїв у Тунісі, що знаходиться на першому поверсі палацу Дар Бен Абдалла (XVIII ст.), містить колекцію яка знайомить відвідувачів з деякими найбільш істотними культурними та історичними аспектами минулого та сучасності головного міста країни. Палац поділяється на три частини: будинок володаря, у якому розміщено музей, будинок для гостей, у якому знаходиться адміністрація музею, а також загальні зали.

 

Сбейтла

 Сбейтла –  одне з найвизначніших християнських місць. Тут  знаходяться сім будівель релігійного значення, що  свідчить про важливу роль релігії у період IV – V ст.ст. Залишки християнських будівель також можна побачити у Мактарі, а у музеї Енфіди,  представлена цікава колекція мозаїк. Хоча Сбейтла – це одне з найкраще збережених міст Тунісу, його історія досліджена не достатньо. Деякі знахідки, такі як відкриття пунічної стели а також наявність у цій місцевості мегалітів, свідчать про те що життя з’явилось у регіоні досить рано, хоча жодних слідів міської цивілізації до прибуття римлян тут не було знайдено.

 

Медіна у Тунісі

Медіна, що була збудована у VII сторіччі - це старе місто Тунісу а також основний історичний та культурний центр столиці. Стіни, які колись оточували Медіну у Тунісі, вже давно зникли, за виключенням кількох міських воріт, а на їх місці з’явилось кільце вулиць навколо старого міста, у формі овалу що простягається на 1 500 метрів (1 640 ярдів) з півночі на південь та на 800 метрів (880 ярдів) із сходу на захід. Це найбільша Медіна країни та найкрасивіша, після Медіни, що знаходиться у Кайруані. Хоча вона і була збудована у IX-XI сторіччях, сучасного вигляду Медіна набула здебільшого у період правління Хафсідів (XIII ст.) та турків (XVII-XVIII ст.ст.) Француз

 

   Нехай кращі курорти Тунісу стануть для Вас однією з найяскравіших подій у Вашому житті!


 
 
go top