Ваш браузер застарілий!!!

Оновіть будь-ласка свій браузер для правильного перегляду цього веб-сайту. Оновіть свій браузер зараз

×

Телефонуйте нам прямо зараз:
(067) 373 28 33 (032) 297 06 37 (099) 32 62 950 Skype: vidpustka1

Замовити дзвінок

  • Ваше ім'я *
  • Ваш телефон *
  • Коментарій
Главная / Україна / Наша Батьківщина

Наша Батьківщина

   УКРАЇНА   - Запрошуємо Вас в Україну! Тут Ви побачите спокій одвічних Українських Карпат, широчінь Чорного та Азовського морів, простори золотої пшениці та величність українських міст: Києва, Львова, Одеси, Харкова…

 Столиця: Київ (2,81 млн жителів)     Інші великі міста: Харків (1,68 млн. жителів), Дніпропетровськ (1,23 млн. жителів), Донецьк (1,15 млн. жителів), Одеса (1,12 млн. жителів

Клімат помірний, континентальний. На Південному березі Криму субтропічний, середземноморський. Середня температура січня на пн-сх країни -7 C, на південному заході -4 C. На Південному березі Криму і взимку утримуються позитивні температури. Середня температури липня на пн-зх +18 C, на півдні +24 C. Основну кількість опадів приносять атлантичні повітряні маси, більша частина рівнинної території одержує більше 500-600 мм опадів у рік, південні степи 250-300 мм.

Населення  Етнічний склад населення станом : українці - 77,8%, росіяни -   румуни та молдавани -  , білоруси  , кримські татари  , болгари  а також угорці, поляки, євреї та ін.

 

 Українська кухня  має свою давню історію та відома  різноманітністю, нараховує сотні рецептів: борщі й пампушки, паляниці й галушки, вареники й ковбаси, печені та напої з фруктів і меду, відомі далеко за межами України. Деякі страви мають багатовікову історію, як-от, наприклад, український борщ.
Деякі  особливості  української кухні були зумовлені способом життя народу, преважна більшість якого займалась  хліборобською працею. Важка праця потребувала ситної, калорійної їжі. Тому для української кухні характерні страви багаті і на білки та жири, та  на вуглеводи. А ще їжа  мала була смачною. Тому  для більшості страв характерний складний набір компонентів (так, у борщі їх нараховується до 20), а також комбінування декількох способів теплової обробки продуктів (смаження, варіння, тушкування, запікання). Така технологія  дає можливість  отримати чудовий смак, аромат і соковитість страв української кухні.   В XVIII столітті в Україні дуже широко поширюється картопля, її використовують для готування перших та других страв і гарнірів до рибних і м'ясних страв і до сьогодні . З м'ясних продуктів споживається в першу чергу свинина, потім - яловичина і птиця. М'ясо споживається в різному вигляді, але найчастіше смажене і тушковане. Популярні  страви :  печеня по-домашньому, українські битки, шпигована часником і салом буженина, тушкована з капустою і салом свинина, крученики, завиванці, фарширована птиця. Особливо смачні страви з м'яса, що готуються в горщиках.
         М'ясо часто використовується для приготування перших блюд. Серед них основне  місце займає борщ, рецептура якого нараховує до 30 варіантів (полтавський, волинський, чернігівський, галицький, львівський, селянський, дніпровський та ін.). Здавна важливе місце в харчуванні українців займає  і риба. Улюблені страви - карась, запечений у сметані, щука тушкована з хроном, короп, тушкований з цибулею в сметані, судак, запечений із грибами і раками, рибні крученики, короп, фарширований грибами і гречаною кашею та ін.
        Постійно присутні в українському меню найрізноманітніші  страви з борошна : вареники, галушки, млинці, налисники, крученики, бабки. Популярні різні каші: пшоняна, гречана, гарбузова, каша з гречаного борошна, які їдять з молоком, сметаною чи соняшниковою олією із смаженою цибулею, мамалига та ін. Широко представлені в українській кухні солодощі, для готування яких використовуються фрукти, мед, мак, горіхи тощо.
         З напоїв для української кухні характерні молочні, особливо користується популярністю пряжене молоко та ряжанка. Одним з улюблених напоїв є також узвар - відвар з фруктів. Невід'ємним атрибутом святкового застілля є алкогольні напої - горілка, коньяки, вина, міцні настоянки. Багато рецептів алкогольних напоїв відомі українцям з давніх-давен, особливо вирізняється медова горілка з перцем, у якій поєдналися суперечливі смаки, що відображають  і непередбачуваність самого життя - гіркість перцю, медовий смак і запашний аромат диких трав. Кожен   етнографічних регіон  України має  свої особливості кухні,  що зумовлено  географічними умовами та місцевими  традиціями.


 Пам'ятки України занесені до  списку  об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них - Софійський собор та Києво-Печерська Лавра у Києві, історичний центр Львова, букові ліси Карпат, пункти геодезичної дуги Струве. Значна частина пам'яток - кандидати на включення до цього списку.
      Переможці конкурсу «Сім чудес України»: Кам'янець-Подільський, Києво-Печерська лавра, Хотинська фортеця, парк «Софіївка», собор Софія Київська, Херсонес Таврійський, острів Хортиця. Серед природних чудес України: заповідник «Асканія-Нова», Гранітно-степове Побужжя, Дністровський каньйон, Мармурова печера, Подільські Товтри, озеро Світязь, озеро Синевир. Тривають конкурси «Сім замків України» та «Сім маршрутів України».     Печера оптимістична, що у Тернопільській області, внесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та третя за довжиною серед печер світу.


Олешківська пустеля - одна з найбільших пустель Європи (Херсонська область).

 

Цікаві  місця в Україні :   Національний історико-архітектурний заповідник «Кам'янець». Кам'янець-Подільський зберіг дух середньовіччя.Тут є одна з найбільших оборонних споруд України-  фортеця, яка визнана  у світовій історії оборонного зодчества. Архітектура Старого міста-заповідника зберегла зразки культур різних народів (українців, поляків, вірмен, турків і росіян) та релігій (православної, католицької, іудейської, мусульманської).

   
Києво-Печерська лавра - православний монастир(1051 р) заснований  монахами Антонієм і Феодосієм у печерах біля літньої княжої резиденції Брестово поблизу Києва. У музеях і фондах, що  на території Києво-Печерської лаври знаходяться  рукописи стародрукованих книг, колекцію тканин і вишивок;  колекція з дорогоцінних металів, стародавні гравюри і твори сучасних художників.

      Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця" - пережила століття і бачила під своїми мурами воїнів Османської імперії, повстанців Мухи, вояків Дмитра Вишневецького, Петра Дорошенка... У Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох  художніх фільмів: "Гадюка", "Захар Беркут", "Балада про доблесного лицаря Айвенго", "Три мушкетери", "Чорна стріла", "Стара фортеця", "Стріли Робін Гуда". Серед недавніх - екранізація кіностудією їм. Олександра Довженка твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика "Яса".

         Національний дендрологічний парк Уманський «Софіївка» -  шедевр і зразок світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII - початку XIX сторіч. Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області.     
 
        
   Софія Київська. Софійський собор - всесвітньо відома пам'ятка              архітектури і монументального живопису ХI століття,  як дати заснування  згадується в літописах  1017 р., і під 1037 р... Коли переступаєш поріг  Софії Київської, то  поза стінами залишається метушщня,  століття  розступаються, і постає далеке минуле...
 
Херсонес Таврійський. Місто Херсонес  засноване древньогрецькими колоністами більше ніж 2500 років тому на південному заході Криму. Нині його руїни - одна з найвизначніших пам'яток Севастополя. Це місто-держава мало довге життя - майже дві тисячі років - і його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії.
  
Національний заповідник-острів «Хортиця» - колиска українського козацтва - найбільший острів на Дніпрі, унікальність якого полягає в рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів - цілинних степів, байрачних та плавневих лісів, наскальної рослинності, рідкісних та зникаючих видів рослин, пам'яток геології...
 Чудеса прирорди
 
    
Асканія Нова (біосферний заповідник, Херсонщина). Суцільний  степ „Асканія-Нова" - єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, - має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність. Тут росте 478 видів вищих рослин. Завдяки цілині зберігається реліктовий фауністичний комплекс. Тут надійне місце помешкання видів, котрі стали рідкісними або опинилися на грані зникнення та потрапили на сторінки "Червоної книги України" .
 
      Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина).   Долину річки Південний Буг  вважають однією з найкращих природних «перлин» України. Особливо мальовничою є територія від північної околиці с.Кінецьпіль до м.Вознесенська. Мало хто ще знає про дивовижні річки Мертвовод та Арбузинку, які є притоками ріки Південний Буг. Так, течія цих річок, не така стрімка, як Бугу, але за мільйони років ці маленькі річки створили неповторний каньйон, який захоплює подих. Годинами можна дивитися на цей витвір мистецтва, створений природою.

      Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл.) Дністровська долина з її ландшафтами має свою неповторну красу. Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча - Дністровський каньйон. Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів - меандрів. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна. На його території близько 100 пам'яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відслонень гірських порід.
 

      Мармурова печера (АР Крим). Мармурова печера - унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей. Печера „Мармурова" знаходиться на плато гірського масиву Чатир-Даг.  Проглядається  мальовничий силует Чатир-Дагу є символом Криму.  Плато Чатир-Дагу поцятковане численними карстовими порожнинами, що надає його рельєфу вигляд «місячного». Тут заповідано більш ніж 160 карстових печер, шахт, колодязів. Серед них дуже цікавою є відкрита в 1987 році печера Мармурова.
 

      Подільські Товтри (національний природний парк, Хмельниччина).
Товтри - це залишки узбережних рифів, витягнених паралельно давній береговій лінії. Аналогів у світі немає, але подібні за геологічними структурами скелясті гряди є у Великобританії та США.
 

      Світязь (Озеро, Волинь). Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні. Світязь чимось схожий на море, у вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти.
Розташований Світязь неподалік смт. Шацьк і входить до групи Шацьких озер. Озеро Світязь живлять артезіанські джерела, вода тут надзвичайно прозора і м'яка. У сонячну погоду дно видно на кількаметровій глибині.
   
   Синевир (Озеро, Закарпаття). Найбільше озеро Закарпаття - Синевир, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро Синевир справедливо вважається найкоштовнішим природним скарбом Національного природного парку "Синевир" і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно має площу 4-5 гектарів, його середня глибина становить 8-10 м, максимальна - 22 м.
   
   Закарпаття - це чудовий край з мальовничими ландшафтами, які приваблюють туристів не тільки з України, а й з усього світу. Це край з всесвітньо відомими мінеральними джерелами, край садівництва і виноградарства.  Своєрідна краса природи, м'який клімат, курорти й архітектурні пам'ятники, чудесні літні і зимові маршрути, зручні шляхи сполучення - усе це зробило область краєм масового туризму. Щорічно область відвідує багато іноземних туристів.Клімат району помірно-континентальний. Весна починається в кінці лютого, похолодання в кінці листопада, літо тепле, сонячне, повітря гірське, чисте, багате на кисень, велика кількість теплих сонячних днів, краса природи, наявність багатьох мінеральних вод дають підставу вважати здравницю клімато-бальнеологічною.
 
      Моршин – це невелике впорядковане містечко на 6000 жителів з добре налагодженим автомобільним і залізничним сполученням, який знаходиться на трасі Львів–Івано-Франківськ на віддалі 85 км від Львова і 95 км від Івано-Франківська. Територія, де розміщуються санаторно-курортні і культурно-побутові заклади, відокремлені від житлової зони міста. Всі санаторії розміщені в лісопарковій зоні, тому на території завжди тихо, спокійно, а свіже повітря додає наснаги і відчуття бадьорості. Велика кількість кафе, ресторанів, літніх павільйонів дадуть змогу в колі друзів гарно провести вільний час і відпочити.
       Трускавець Oдин з найбільших бальнеологічних курортів України, що славиться різноманіттям мінеральних вод, найвідомішою з яких є "Нафтуся". Ця вода, у комплексі з іншими природними лікувальними факторами, такими як мінеральні ванни, озокерито- і фізіотерапія, лікує хронічні запальні захворювання нирок, печінки і жовчних шляхів, хвороби обміну речовин, у тому числі цукровий діабет і багато інших. Незамінний Трускавець і для хворих сечекам’яною хворобою. Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення кількості відпочиваючих з дітьми, організованих груп дітей і підлітків. Усе більше число людей вибирають Трускавець для сімейного відпочинку та лікування.                                                                          
          Східниця. Знаходиться селище у Карпатах, на висоті 640 метрів над рівнем моря, в улоговині, що оточена високими горами, вкритими смерековими, сосновими та буковими лісами. Складовими оздоровчого потенціалу курорту є східницьке родовище лікувальних мінеральних вод. Характерною ознакою східницького родовища лікувальних мінеральних вод є те, що всі його джерела і свердловини функціонують в режимі самовиливу. 
           Солотвино Містечко солекопів із цією назвою розташоване на правому березі Тиси, між гірськими хребтами Склаван і Магура, біля українсько-румунського кордону. Тут знаходяться чудодійні солені озера, до яких щорічно приїжджають  тисячі відпочивальників. Купання в озерах благотворно впливає на організм. Лікувальний ефект порівнюваний із дією відомого Мертвого моря, що в Ізраїлі. Солотвинська ропа лікує цілий букет хвороб: радикуліти, плеврити, різноманітні артрити. Найбільш ефективна при лікуванні псоріазу.      
            Місто Хмільник – провідний і єдиний радоновий курорт України. Площа міста – 2049,3 га.  Місто розташоване у чашовидній улоговині, клімат - помірно-теплий, м’який, без різких коливань температури, сприятливий для організму людини. Висота над рівнем моря становить 250-285 м.
Хмільник – одне з найбільш древніх міст держави. Перша письмова згадка про нього датується 1362 роком. Магдебурзьке право місто отримало в 1448 році. З 1796 року Хмільник мав свій герб, а в 1996 році – через два століття – міською радою офіційно ухвалено цей символ самоврядування і атрибут влади. До нашого часу збереглися історичні пам’ятники минулого: турецька мечеть, збудована в 1534 році, костел, побудований на честь Святої Трійці в 1603 році й реставрований в 1729 році, 4 православних церкви, побудовані в період 1801-1910 рр., палац графа Ксідо – ад’ютанта генерала Стеселя.
Основним лікувальним фактором курорту є мінеральні радонові води. Багаточисельні дослідження, які проводились НДІ курортології і фізіотерапії, Українським НДІ реабілітації і курортології, Вінницьким медичним університетом ім. М.І. Пирогова, встановили, що функціонуючі і нові відкриті джерела мінеральних вод мають високі лікувальні властивості. По гідрогеологічному походженню та іонному складу води деякі джерела в Хмільнику, завдяки своєрідному сполученню розчинених в них компонентів, є унікальними і не мають аналогів серед відомих мінеральних вод.
Другим за значенням лікувальним фактором курорту Хмільник є лікувальна торф’яна грязь Війтівецького родовища. За основними фізико-хімічними і санітарно-бактеріологічними показниками торф’яна грязь Війтівецького родовища відповідає всім вимогам, пред’явленим до лікувальних торфів і рекомендованих до використання з лікувальною метою.
За роки існування курорту, використовуючи значний потенціал природнокліматичних ресурсів, вигідне географічне розташування, санаторно-курортним закладам вдалось створити сучасну діагностично-лікувальну базу, високопрофесійний корпус лікарів та обслуговуючого персоналу, потужне курортне господарство з розвинутою інфраструктурою.
Хмільник як місто-курорт представляють 8 оздоровниць:  ТОВ „Санаторій “Поділля” на 610 місць;
дочірнє підприємство ЗАТ ЛОЗПУ “Укрпрофоздоровниця” „Клінічний санаторій “Хмільник” на 840 місць; медичний реабілітаційний центр залізничників ПЗЗ на 400 місць; обласна фізіотерапевтична лікарня на 200 місць; центральний військовий клінічний санаторій “Хмільник” на 450 місць; медичний реабілітаційний центр “Південний Буг” МВС України на 170 місць;
ТОВ “Санаторій “Березовий гай” на 100 місць, санаторій “Візит” (в даний час здійснюється реконструкція).
Щорічно на курорті Хмільник оздоровлюється близько 45 тисяч громадян. Запаси бальнеологічних ресурсів дозволяють щорічно приймати до 80 тисяч громадян.
Слід відмітити важливий факт, що мінеральні радонові води виникають в процесі циркуляції прісних вод в тріщинуватих гранітах українського кристалічного масиву, збагачуючись радоном. і цей процес триває безперервно. Тому відповідно при виконанні умов санітарної охорони всіх трьох зон, розумному та раціональному використанні існуючих запасів мінеральних радонових вод, цей основний унікальний природний ресурс може бути практично невичерпним.
 
 

 
 
go top